شنبه تا چهارشنبه

08:00 الی 17:00

آشنایی با تعمیر درب اتوماتیک

نحوه تعمیر درب اتوماتیک برقی

درب اتوماتیک از متعلقات و اجزای مختلفی ساخته‌ شده‌اند، که هرکدام از این متعلقات در کارکرد بی‌نقص و درست درب اتوماتیک، کاملاً دخیل می‌باشند. احیاناً اگر بر اثر اتفاقی اختلال، خرابی و تعمیر درب اتوماتیک شیشه‌ای رخ دهد موجب اختلال در کارکرد کل اپراتور درب اتوماتیک شیشه‌ای می شود. و باید قطعه مختل شده تعمیر و یا در موارد نیاز تعویض شود تا درب اتوماتیک شیشه‌ای به ‌درستی کار کند. تعمیر درب اتوماتیک برقی علاوه بر کارکرد درست آن می‌تواند بر طول عمر مفید استفاده از درب را نیز به ‌شدت افزایش داده و یک محصول با کیفیت و کارآمد در اختیار شما عزیزان بگذارد. درب اتوماتیک امروزه برای سهولت و تسریع کارهای اتوماتیک برای راحتی بشر اختراع شده است.  

۱. خرابی جک درب اتوماتیک

یکی از مهم ترین دلایل خرابی و درست کار نکردن درب های اتوماتیک، خرابی جک های باز و بسته کننده درب است. خرابی جک های درب اتوماتیک، بیش از هر دلیل دیگری می توانند شما را در دردسر بیندازند و نیازمند تعمیر درب اتوماتیک کنند. دقت داشته باشید که در صورتی جک درب اتوماتیک مشکل دارد و می توان عیب درب ها را از جک دانست که درب نه باز شود و نه بسته. بد نیست بدانید که تعمیر جک درب اتوماتیک فقط باید توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود تا از خرابی دوباره و آسیب زدن به سایر بخش ها جلوگیری شود.  

۲. اختلال ریموت درب اتوماتیک

  تعمیر درب اتوماتیک برقی دومین مشکل رایج که در خرابی موقت درب های اتوماتیک بسیار شایع است؛ خرابی و اختلال ریموت درب اتوماتیک است که ممکن است دلایل مختلفی مثل تمام شدن باتری ریموت باعث این موضوع باشد. اگر مشکل درب اتوماتیک شما، ریموت باشد به سادگی می توان آن را حل نمود.  

۳. خرابی فیوز درب اتوماتیک

زمانی که از خراب نبودن ریموت درب اطمینان حاصل نمودید، نوبت به جعبه فیوز درب اتوماتیک می شود که احتمال بعدی خرابی درب مربوط به این قطعه باشد. می توان از طریق گوش کردن صدای فیوز زمانی که ریموت درب را فشار می دهید از خراب یا سالم بودن این قطعه اطمینان حاصل کنید.  

۴. خرابی چشمی درب

قبل تر گفته شد که اگر درب مشکل باز و بسته شدن داشته باشد، ایراد از جک های بازویی است. اما اگر درب فقط بسته نشود چه؟ در صورتی که درب اتوماتیک بدون مشکل باز می شود ولی در زمان بسته شدن درب به مشکل می خورد، باید به سراغ چشمی های درب رفت. زیرا این نوع خرابی بیشتر زمانی رخ می دهد که چشمی درب مشکل داشته باشد. و شما نیاز به تعمیر درب اتوماتیک پیدا می کنید. توصیه می کنیم برای تاثیر نگرفتن چشمی از نور آفتاب و ایجاد اختلال در کار چشمی درب، چشمی را در جایی که زیر تابش مستقیم نور خورشید قرار می گیرد نصب نکنید. یا حتی المکان از سایه بان استفاده کنید.  

۵. مشکل در مسیر زنجیر موتور یا ریل درب

مشکل بعدی که در درب های اتوماتیک رخ می دهد و باعث خرابی درب می شود، مشکل در مسیر زنجیر موتور یا ریل درب می باشد. که به دلایل مختلف ایجاد می شود و رفته رفته با توجه به ابعاد و وزن درب بیشتر نیز می شود. برای این که این مشکل بررسی شود حتما باید از کارشناسان مجرب شرکت درآذین کمک بگیرید. زیرا در صورت اشتباه و به مرور زمان باعث خرابی های بیشتر در درب می شوید و باید هزینه های بیشتری نیز بپردازید.  
۶. تنظیم نبودن محدوده حرکت درب
با توجه به این که سنسور های درب با توجه به تنظیماتی که برای محدوده عملکرد و حرکتشان مشخص شده فعالیت می کنند، ممکن است در صورت تنظیم نادرست درب به طور کامل بسته نشود. یا بعد از بسته شدن به عقب برود که در این صورت درب دوباره باید تنظیم شود. در صورت رها کردن این مشکل به حال خود، درب اتوماتیک آسیب های بیشتری می بیند. و هزینه های بیشتری نیاز برای شما به بار می آورد. «این مورد مربوط به نصب اشتباه درب می باشد و بیشتر در درب های تازه نصب شده دیده می شود.»  
۷. خرابی در برد اصلی درب اتوماتیک
  قیمت درب اتوماتیک   برد اصلی درب اتوماتیک، مظنون بعدی ما در لیست عوامل خرابی و بروز اختلال در درب است. که خیلی کم تر از سایر عوامل باعث خرابی می شود ولی در صورتی خرابی و نیاز به تعمیر یا تعویض مستلزم هزینه نسبتا زیادی بوده و به علاوه فقط در حضور متخصص باید انجام شود. عیب یابی این نوع خرابی نیز برای افراد عادی بسیار سخت است و در صورت اشتباه، هزینه های بیشتری برای تعمیر درب باید کنار گذاشت.  
۸. اختلال در منبع تغذیه درب اتوماتیک
یکی دیگر از مشکلاتی که باعث تداخل در کارکرد درب های اتوماتیک می شود؛ اختلال در منبع تغذیه درب اتوماتیک است. که عیب یابی آن برای افراد عادی کار سختی است. نمی توان ایراد درب را به صورت قطعی از منبع تغذیه دانست مگر با حضور کارشناس. به هر حال خرابی منبع تغذیه دلایل مختلفی دارد که تعمیر آن نیز هزینه بر است.  
۹. خرابی موتور درب اتوماتیک
قطعه بعدی که در خرابی درب اتوماتیک تاثیر گذار است، موتور درب اتوماتیک است. موتور وظیفه باز و بسته کردن درب اتوماتیک را دارد و در صورت خرابی این قطعه درب ها باز و یا بسته نمی شوند. خرابی درب اتوماتیک به شکلی که درب های باز یا بسته نشوند، در مورد جک های بازویی نیز صدق می کند. که تشخیص این موضوع توسط کارشناس مربوطه انجام می شود.  
هزینه تعمیر درب اتوماتیک برقی
هزینه تعمیر بستگی به نوع خرابی و مدل درب دارد و می تواند بسیار متفاوت باشد. و باید ابتدا توسط کارشناس مربوطه مورد بازدید قرار گیرد.  بعد از آن برآورد هززینه شود. همچنین قطعات یدکی نیز مدل ها و کیفیت های متفاوت دارند که روی قیمت تاثیرگذار است.

افراد متخصص

ضمانت کالا

کیفیت کار ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع