شنبه تا چهارشنبه

08:00 الی 17:00

آشنایی با درب اتوماتیک پارکینگی

درب اتوماتیک پارکینگی و بررسی ویژگی های آن

  امروزه درب اتوماتیک پارکینگی یکی از الزامات هر ساختمان است. درب اتوماتیک به شما این امکان را میدهد که به صورت خودکار تنها با استفاده از ریموت کنترل درب پارکینگ را باز و بسته نموده و به آسانی تردد نمایید. درب اتوماتیک پارکینگ شکل تشریفاتی گذشته خود را از دست داده است. زیرا در زندگی سریع امروزی برای هر ساختمان قدیم و جدیدی به عنوان یک ضرورت به شمار می رود. بنابر شکل ساختمان و نوع کاربری آن از انواع مختلف درب اتوماتیک سکشنال، درب اتوماتیک کرکره ای ، درب اتوماتیک ریلی یا کشویی و جک پارکینگ برای دربهای معمولی تاشو بهره می برد. رایج ترین این دربها جک پارکینگ و درب کرکره ای (کرکره برقی) می باشد. این دربها بدون محدودیت برای بسیاری از اماکن قابل نصب است. اما دربهای سکشنال برای فضاهای کم عرض مسقف پیشنهاد می شود. چراکه در هنگام باز شدن درب زیر سقف جمع می شود. دربهای ریلی نیز برای فضاهایی که در عمق محدودیت دارند توصیه می شود.  

مزایای نصب درب اتوماتیک پارکینگی

  • تبدیل درب‌های قدیمی و یا نصب درب اتوماتیک پارکینگ جدید مزایای دیگری نیز دارد. زیرا صرف هزینه را برای آنها مقرون‌ به‌ صرفه خواهد کرد.
  • از دیگر مزایای آنها ایمنی بالاتر این درب‌ ها نسبت به انواع قدیمی درب‌های پارکینگ است. درب اتوماتیک پارکینگ اگر مانعی را سر راه خود تشخیص دهد بطور اتوماتیک به حرکت خود ادامه نخواهد داد و دوباره باز می‌شود. این کار از خسارت‌های وارد شده به خودرو و افراد خواهد کاست.
  • از طرف دیگر درب اتوماتیک پارکینگ در مواقعی که اوضاع جوی نامناسب است و باد و باران پیاده شدن از خودرو را مشکل می‌کند. می‌تواند به کمک شما آمده و با استفاده از یک دکمه درب را باز کرده و یا ببندید.
 

راهکارهای مراقبت از این مدل درب ها

  موتور درب اتوماتیک را عایق کاری کنید   درب اتوماتیک پارکینگ و بررسی ویژگی های آن   برودت و خشکی هوا از جمله عوامل موثر بر عملکرد درب های اتوماتیک است. از این رو با استفاده از پشم شیشه می توان موتور درب را پوشش داده و از یخ زدگی محافظت نمود. پشم شیشه نوعی عایق حرارتی همانند پشم سنگ است که از انتقال سرما به موتور جلوگیری می نماید.  

درب را روغن کاری کنید

درب های اتوماتیک را باید به صورت دوره ای روغن کاری کرد. زیرا این کار حرکت تیغه ها و قسمت های متحرک را سریع تر می کند و درب راحت تر بالا و پایین می رود. علاوه بر آن فشاری که بر درب ها وارد می شود اینگونه کاهش خواهد یافت. امروزه در بازار روغن های مخصوصی برای روغن کاری درب وجود دارند. با استفاده از آنها می توان بخش های مختلف درب را شامل غلتک، ریل، فنرها و جک را روغن زد.  

درب را بالانس کنید

مهم ترین دلیل خرابی انواع درب اتوماتیک پارکینگی هم تراز نبودن آنها است. منظور از هم تراز نبودن این است که درب و تیغه های آن به طور منظم بالا و پایین نمی روند. وزن تیغه ها و کرکره بالاست و اگر بالانس درب به درستی صورت نگیرد، به موتور و سایر قطعات آن فشار وارد می شود. این موضوع خسارت زیادی به درب وارد خواهد شد. در حال حاضر روش های مختلفی برای تشخیص بالانس بودن درب پارکینگ وجود دارند. زمانی درب بالانس به درستی کار می کند که باز و بسته شدن آن بدون صدا و فشار اضافی باشد. اما در صورتی که صدای ناهنجار از درب شنیده شود صد در صد مشکلی وجود دارد و درب باید بالانس شود. صدایی که از درب پارکینگ شنیده می شود نشانه خوبی برای اطمینان از سالم بودن و یا عیب دار بودن آن می باشد.  
عملکرد جک ها را کنترل کنید
در صورتی که جک بازویی ایراد داشته باشد درب اصلاً باز و بسته نمی شود. بنابراین وقتی دو لنگه درب باز نشد صد در صد مشکل از جک های بازویی است. این مشکل حادترین مشکل برای درب اتوماتیک پارکینگ است، اما با تعمیر و یا تعویض آن ها به راحتی می توان عملکرد درب را بهبود بخشید.  
ریل ها را تمیز کنید
هر چند وقت یک بار ریل های درب را تمیز کنید و مطمئن شوید که هیچ چیزی در مسیر حرکت درب قرار نگرفته است. گرد و خاک و اشیاء کوچکی که بر روی ریل ها قرار می گیرند، می توانند پس از مدتی سبب کاهش عملکرد مطلوب اینگونه درب ها شوند.  

برای مشاوره و یا خرید درب اتوماتیک پارکینگی با کارشناسان ما در شرکت آذین در تماس بگیرید

 

افراد متخصص

ضمانت کالا

کیفیت کار ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *