شنبه تا چهارشنبه

08:00 الی 17:00

اطلاعاتی درباره باتری درب اتوماتیک

اطلاعاتی درباره باتری درب اتوماتیک

 

امروزه درب های اتوماتیک یکی از محصولات پرطرفدار می باشند که در مکان های گوناگون و کاربرد مختلف از آنها استفاده می شود. با افزایش تولید درب های اتوماتیک سختی ها و دردسرهای که پیش از این در هنگام استفاده از ضربه های قدیمی وجود داشت وجود ندارند و به مرور مخصوصاً در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد بسیار سریع انجام میشود. درب های اتوماتیک الکترونیکی دارای مزایای بی شماری هستند که یکی از بارزترین مزیت آنها این است که حتی در شرایطی که برق قطع می شود می توانند کار کنند و این به واسطه داشتن باتری مخصوص این درب ها می باشد. اما اینکه باتری درب اتوماتیک چیست و انواع آن کدامند؟ موضوعی است که ما در این مقاله تحت عنوان باتری درب اتوماتیک به آن پرداخته ایم پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نصب باتری درب اتوماتیک شیشه ای و یا یو پی اس با کارشناسان ما در

شرکت آذین در تماس بگیرید.

۰۲۱-۴۴۱۰۷۱۴۹

۰۲۱-۴۴۱۰۷۱۴۸

نکاتی در مورد باطری درب اتوماتیک

باتری درب اتوماتیک در مواقعی که برق نوسان دارد و یا قطع و وصل میشود برق مورد نیاز برای باز و بسته شدن درب از باتری تولید میکند و به سنسورها میفرستد.

باتری های درب اتوماتیک انواع مختلفی دارند که بهترین باتری درب اتوماتیک باتری های یک کیلو ولت می باشند. این محصول به شما این امکان را می‌دهد که در هنگام قطع  بودن برق تا ۳۰۰ بار بتوانید درب را باز و بسته کنید.

ویژگی باطری درب اتوماتیک

روش چک کردن باطری های اضطراری

روش چک کردن باطری های دستگاه به این صورت است که هر چند ماه یک بار باید برق اصلی دستگاه را برای چند ساعت قطع نمایید و چک کنید که آیا درب با باطری هم کار خود را درست انجام می دهد یا خیر ؟

این روش به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که آیا باطری های شما سالم است یا خیر و همچنین باعث می شود عمر مفید باطری ها افزایش یابد و از ایجاد هرگونه هزینه اضافی جلوگیری نماید.

نحوه چک کردن باتری های دستگاه معمولاً به این صورت است که هر چند ماه یک بار برق اصلی دستگاه را به مدت چند ساعت قطع میکنند و اقدام به باز و بسته کردن درب با انرژی ذخیره شده در باتری می کنند. اگر درب باز و بسته شود باتری سالم است در غیر این صورت باتری خراب است و باید باتری جدیدی تهیه شود. این تست به شما کمک می‌کند تا از سلامت باتری خود مطمئن شوید همچنین باعث می‌شود که اگر باتری سالم باشد  عمر مفید آن بیشتر شود.

نحوه عملکرد باطری درب اتوماتیک

بر روی باتری های درب اتوماتیک فرکانس بر اساس هرتز و توان الکتریکی بر حسب وات نوشته می‌شوند. اما در باره ولتاژ کار باید به این نکته توجه داشته باشید که موتور های الکتریکی از ۷۵ تا ۸۰۰ نیوتن متر با ولتاژ کار ۲۲۰ ولت متناوب و موتور هایی که برای ولتاژ کار ۳۸۰ ولت متناوب با گشتاور ۱۵۰ معمولاً تا ۲۵۰۰ نیوتن متر تولید می شوند.

باید بدانید که موتور های جریان مستقیم به منظور انواع گشتاور خروجی با ولتاژ کار ۲۴ ولت تولید می شوند. سامانه های موتور جریان مستقیم دارای یک بخش مبدل و البته ذخیره انرژی به نام یو پی اس می باشند. که عملکرد آنها به این صورت است.

در مورد وظیفه یو پی اس باید بگوییم که وظیفه ups تبدیل ولتاژ ۲۲۰ ولت شهری به ۲۴ ولت جریان مستقیم می باشد. همچنین یو پی اس می تواند به منظور باز و بسته کردن درب بدون جریان برق مقدار مورد نیاز انرژی را در خود ذخیره کند.

فرکانـس کار بر حسب هرتز و توان الکتریکـی بر حسب وات نوشته مشخص می گردد، ولی در مورد ولتاژ کار این نکته قابل توجه است. ضمـن اینکـه موتورهای جریان مستقیم نیز بـرای انواع گشـتاور خروجـی بـا ولتـاژ کار ۲۴ ولت ساخته میش ـود، سـامانه های موتور جریان مسـتقیم قرار میگرند.

به منظور متصل کردن باتری به دو عدد باتری ۱۲ ولت نیاز می باشد، که یک عدد از آن ها وظیفه شارژ را بر عهده بگیرد و دیگری وظیفه پایه باتری را انجام دهد. باتری ها هرکدام  ولتاژ دوازده دارند، اما همانگونه که می دانید سیستم اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای با ولتاژ ۲۴ کار می کند، پس به منظور رسیدن به ولتاژ مد نظر باتری ها را باید به گونه ای قرار دهیم که این ولتاژ را تامین کنند.

در بین افراد حرفه ای به قرار دادن باتری ها به گونه ای که ۲۴ ولت را تامین کنند، بستن سری گفته می‌شود. در این حالت جریان باتری ثابت و ولتاژ ها با یکدیگر جمع می شوند و نتیجه آن خروجی ۲۴ ولت می باشد. نحوه کار به این صورت است که سر مثبت بالا را ابتدا به سر مثبت شارژر و خروجی شارژر را به ترمینال مثبت باتری داخل کنترل باکس متصل میشود و سر منفی بالا را ابتدا به پایه منفی شارژر و سپس سر منفی شارژر را به ترمینال منفی باتری داخل باکس متصل میشود. در نهایت باتری ها روی پایه خود بسته شده و پایه ها را داخل کاور اصلی می بندیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد باتری درب اتوماتیک می توانید به مشاورین و کارشناسان ما در شرکت آذین در تماس بگیرید.

طریقه اتصال باطری به سیستم اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

برای اتصال باتری دو نیاز به دو عدد باطری ۱۲ ولت ، یک عدد شارژر و همچنین پایه باطری است. در زیر نحوه اتصال باطری بصورت دقیق بیان شده است.

باطری ها هر کدام با ولتاژ ۱۲ کار می کند اما همانطور که می دانید سیستم اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای با ولتاژ ۲۴ کار می کند. پس برای رسیدن به این مهم باتری ها را به شکل بالا به همدیگر متصل می کنیم.

در نتیجه ولتاژ خروجی نهایی ۲۴ ولت می گردد. سر مثبت بالا را ابتدا به سر مثبت شارژر و خروجی شارژر را به ترمینال مثبت باطری داخل کنترل باکس که با اصطلاحاتی مانند + و +UPS و +BATTERY یا +۲۴ نمایش می دهند.

سر منفی بالا را ابتدا به پایه منفی شارژر و سپس سر منفی شارژر را به ترمینال منفی باطری داخل کنترل باکس که با اصطلاحاتی مانند – و -UPS و -BATTERY یا -۲۴ یا GND نمایش می دهند. در نهایت باطری ها روی پایه خود بسته شده و پایه را داخل کاور اصلی می بندیم.

 

افراد متخصص

ضمانت کالا

کیفیت کار ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *