شنبه تا چهارشنبه

08:00 الی 17:00

بهترین نوع سقف متحرک

آشنایی با انواع سقف متحرک

 

زمانی که صحبت از سقف متحرک می‌ شود، خیلی از افراد به این فکر می‌ کنند که باید چه نوع و مدلی از آن را خریداری کنند. ما نمی‌ توانیم فقط یک مورد را به عنوان بهترین نوع سقف متحرک معرفی کنیم، زیرا انواع و اقسام آنها خیلی زیاد هستند و حداقل ۳ الی ۴ مورد از آنها همیشه جزو بهترین‌ ها و پرطرفدارترین‌ ها دسته‌ بندی می‌ شوند. به خاطر همین در این مقاله می‌ خواهیم برایتان راجع به بهترین‌ ها صحبت کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

سقف متحرک پارچه‌ ای

سقف متحرک پارچه‌ای از لحاظ معماری ساختار بسیار عالی دارد. معمولاً برای پوشش سقف از طریق آن از یک پارچه خاص استفاده می‌ کنند. یک چهارچوب فلزی یا ساختاری شبیه به یک چهارچوب فلزی روی آن ایجاد شده که باعث می‌‌ شود بتوانید آنها را روی ساختمان هایی در فضای باز استفاده کنید.

سقف متحرک پارچه‌ای قابلیت تنظیم نور و حرارت را نیز دارد. همین باعث می‌ شود که یکی از بهترین گزینه‌ ها باشد. یعنی شما تعیین می‌ کنید چه مقدار پوشش دهی داشته و میزان گرمای وارد شده از طریق نور خورشید و روشنایی چقدر باشد. از لحاظ زیبایی و طراحی هم تنوع بسیار زیادی دارند و در نتیجه به عنوان بهترین نوع سقف متحرک همیشه معرفی می‌ شوند.

 

سقف متحرک آلومینیومی

این سقف متحرک‌ ها قابلیت تنظیم دارند. جنس آنها از آلومینیوم است. قابلیت این را دارند که برای تنظیم نور و تهویه در فضای داخلی و خارجی خیلی راحت باز و بسته شوند. در حقیقت آلومینیوم یک ماده سبک و مقاوم در برابر هر گونه زنگ زدگی و خوردگی است. در نتیجه در معرض نور شدید آفتاب دچار مشکل نمی‌ شود.

 

بهترین نوع سقف متحرک

 

قطعات متحرک داخل آنها طوری طراحی شده که شما از طریق سیستم هیدرولیک یا موتور خیلی راحت می‌ توانید آنها را کنترل کرده و تهویه عالی با نور مناسب را تجربه کنید. معمولاً این سقف‌ های آلومینیومی برای استخر، تراس، کافه و فضاهای تجاری مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

 

سقف متحرک شیشه‌ای

از دیگر انواع سقف‌ های متحرک که به عنوان بهترین نوع سقف متحرک می‌ توان به آن اشاره کرد، سقف‌های شیشه‌ای است. این سقف ها قابلیت جابجایی را دارند. همانطور که از نام شان مشخص است، از جنس شیشه هستند. شما می‌ توانید آنها را در انواع دستی یا اتوماتیک خریداری کنید. برای فضاهای داخلی و خارجی کاربرد بسیار زیادی دارند و می‌ توانند عاملی برای نورپردازی مناسب و تهویه باشند. از آنها معمولاً در فضای کافه و رستوران، باغ، تراس، استادیوم و سالن‌ های ورزشی و اتاق‌ های شیشه‌ای استفاده می‌ کنند.

 

سقف متحرک پلی کربنات

این مورد هم جزو بهترین نوع سقف متحرک شناخته می‌ شود. در واقع یک سقف مصنوعی است و جنس آنها پلی کربنات است که یک ماده پلاستیکی بوده و خیلی خوب خواص شیمیایی و فیزیکی خود را حفظ می‌ کند.

در حقیقت یکی از انواع پرکاربرد در سقف‌ های متحرک به حساب می‌ آید. نورگیری بسیار عالی دارد و در برابر هر گونه ضربه و آسیب مقاومت بسیار بالایی دارند. وزن آنها هم سبک است؛ یعنی می‌ توانیم بگوییم از تمامی مواردی که در بالا گفتیم، سبک‌ تر هستند. یک عایق حرارتی و صوتی بسیار عالی هستند و همین باعث می‌ شود به عنوان بهترین نوع معرفی گردد.

در خرید این سقف‌ ها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که به هر گونه خراش حساسیت بالایی نشان می‌ دهند. در نتیجه بعد از مدتی متوجه می‌ شوید ظاهر آنها کمی دچار تغییر شده است. از طرفی در برابر آفتاب سوختگی استحکام کافی را ندارند. یعنی زمانی که در معرض آفتاب خیلی شدید قرار بگیرند، ممکن است کمی دچار مشکل شوند.

البته این اتفاق در موارد خیلی نادر در برابرِ آفتاب‌ های بیش از حد شدید اتفاق می‌ افتد. نکته دیگر این است که نسبت به انواع شیشه ای گرما و حرارت بیشتری را زیر آنها احساس می‌ کنید. در نتیجه محیط‌ هایی که پتانسیل گرمای شدید دارند، برای این نوع آفتابگیرها گزینه مناسبی نیستند.

 

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *