شنبه تا چهارشنبه

08:00 الی 17:00

تنظیمات تایمر درب اتوماتیک شیشه ای

چگونگی تنظیم تایمر درب شیشه ای اتوماتیک

  درب پارکینگ از قسمت های اصلی هر خانه است و اطمینان داشتن از عملکرد صحیح آن مسئله­ مهمی است. لازم است درب اتوماتیک پارکینگ خود را به درستی تنظیم کنید. تا بتوانید با آسودگی خاطر وارد و یا خارج شود. یکی دیگر از دلایل ضروری بودن تنظیم درست تایمر و حد بالا و پایین درب اتوماتیک پارکینگی این است که مطمئن می شوید در حین عبور کردن از درب پارکینگ به طور ناگهانی بسته نمی شود. تا موجب آسیب رسیدن به خودتان، ماشینتان و یا حیوانات خانگی شود. در این مقاله به بررسی روش تنظیم تایمر درب اتوماتیک شیشه ای می پردازیم. تنظیم تایمر درب اتوماتیک شیشه ای عمدتا به دو روش انجام می شود. در مرحله اول می توان از روش برد به صورت دستی از دکمه تایمر، تنظیمات را انجام داد: برای این کار، ابتدا اولین دکمه از سمت چپ و پایین صفحه برد می باشد را در نظر می گیریم. با توجه به مدار فرمان درب اتوماتیک دکمه تایم TIME آن را به مدت چند ثانیه نگه دارید تا چراغ آن چشمک بزند. پس از آن دکمه D از برد درب اتوماتیک شیشه ای را می زنیم. پس از زدن دکمه D تایمر بسته شدن درب اتوماتیک شروع به ثبت شدن می کند. این زمان شما باید پس از سپری شدن زمان دلخواه برای بسته شدن درب اتوماتیک دوباره کلید D از ریموت درب اتوماتیک را بزنید. نکته: زمان بین اولین فشار دادن کلید D و دومین بار فشار دادن آن به عنوان تایمر بسته شدن درب اتوماتیک حساب می شود.  

روش دوم استفاده از Dip switch

  چگونگی تنظیم تایمر درب اتوماتیک   دومین روش استفاده از Dip switch است. روی مدار فرمان سه عدد دیپ سوئیچ وجود دارد که از آن ها برای فعال یا غیر فعال کردن تایمر اتوماتیک، راست گرد و چپ گرد موتور، و همچنین برقرار کردن ارتباط بین درب پارکینگ و ریموت استفاده می شود. برای این که تایمر را روشن کنید باید دیپ سوئیچ auto close را رو حالت فعال یعنی ON قرار دهید. برعکس این عمل هم امکان پذیر است یعنی با قرار دادن این سوئیچ روی حالت OFF تایمر خاموش می شود.  

نحوه فعال کردن تایمر کرکره برقی

برای فعال کردن تایمر کرکره برقی شما می بایست کلید از برد سوئیچ اتو کلوز یا auto close را بر روی وضعیت فعال on قرار دهید. تا در زمان دلخواهی از درب اتوماتیک به پایین بیاید. همچنین برای غیر فعال کردن این برنامه می توانید آن را روی وضعیت off قرار دهید.  

نکات مهم هنگام تنظیم تایم بسته شدن درب

این کار ممکن است با توجه به مدل درب ریموت دار و کارایی که دارد کمی متفاوت باشد. برای مثال در خصوص درب های ریموت داری که دارای یک ال سی دی برای انجام تنظیمات مختلف هستند. از طرفی این تایم را باید با توجه به میزان تردد، نوع ساختمان و مواردی از این قبیل تنظیم کرد. سرعت بسته شدن نیز موضوع مهم دیگری است که باید با توجه به میزان تردد و نوع ساختمانی که درب ریموت دار در آن استفاده شده، در نظر گرفته شود. در نهایت ممکن است تنظیمات درب به هر دلیلی بهم خورده باشد و نیاز به بررسی تخصصی تری داشته باشد. بنابراین اگر در خصوص درب های ریموت دار تخصص و دانش کافی ندارید، بهتر است برای بررسی های تخصصی تر از مراکز معتبر نصب و تعمیر درب های ریموت دار کمک بگیرید.  

افراد متخصص

ضمانت کالا

کیفیت کار ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع