شنبه تا چهارشنبه

08:00 الی 17:00

آشنایی با تیغه کرکره برقی فولادی

آشنایی با تیغه کرکره برقی فولادی

  با توجه به پیشرفت تکنولوژی و همین طور افزایش امنیت و زیبایی محیط شهری در فضاهایی از قبیل منازل مسکونی، آپارتمان‌ها، مغازه‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، بانک‌ها و … از کرکره‌ برقی در انواع مختلف استفاده می‌شود. این کرکره‌ها با توجه به استحکام بالا از طول عمر بیشتری نسبت به کرکره‌های قدیمی برخوردار هستند. از آنجایی که کرکره‌های برقی در انواع مختلف فولادی، آلومینیومی و گالوانیزه تولید می‌شوند. برای انتخاب کرکره متناسب با نوع و میزان کاربرد می‌بایست پس از بررسی تفاوت تیغه کرکره برقی فولادی و آلومینیومی به این نتیجه برسید که کرکره برقی فولادی یا آلومینیومی را برای نصب و راه اندازی خریداری کنید.  

تردید در کیفیت تیغه های فولادی

  راهنمای خرید تیغه فولادی کرکره برقی   یکی از بهترین راه های بررسی کیفیت تیغه های آلومینیومی تخمین وزن هر متر مربع آن است. هر چقدر  وزن آن بالاتر باشد نشان از کیفیت بالاتر آن دارد. اما در تیغه های فولادی وزن تیغه به صورت پیش فرض بالا است و مصرف کننده باید اعتبار فروشنده را در نظر بگیرد. تولیدکنندگان برای تولید ورق های گالوانیزه می بایست مراحل پیچیده و درستی را پیش بگیرند و از ترکیب چندین مواد ورق گالوانیزه با کیفیت درست کنند. چرا که در صورت عدم مرغوبیت ورق گالوانیزه دیری نمی پاید که تیغه کرکره برقی شروع به زنگ زدن می کند و هم به لحاظ ظاهری و هم به لحاظ استحکام پروژه را با مشکل روبرو می سازد. پس در این بخش سنجش کیفیت نمونه های آلومینیومی راحت و برای تیغه های فولادی سخت و یا ناممکن است.  

مشخصات فنی کرکره برقی فولادی

 

گالوانیزاسیون

گالوانیزاسیون نوعی تکنولوژی می باشد که بر روی برخی از فلزات اعمال می شود. برای مقاوم سازی و ماندگاری روکشی از روی بر روی فلزات انجام می شود. از این فلزات در پیچ و رولپلاک و کرکره فولادی استفاده می شود.

ضربه گیر

یکی از مشخصات فولاد اینست که در برابر ضربه مقاوم است. این یکی از مشخصات مهم در کرکره می باشد. زیرا ضربه باعث آسیب و کاهش کیفیت کرکره می شود.

ضد استهلاک

عمدتا درب های اتوماتیک بتدریج در اثر عوامل طبیعی از جمله طوفان دچار استهلاک می شود اما جنس فولادی دچار استهلاک نمی شود.

متناسب با شرایط جوی

عواملی از جمله گرمای ناسی از تابش مستقیم خورشید و رطوبت می تواند تاثیر مخربی بر کرکره برقی بگذارد اما در مورد این نوع کرکره اینگونه نیست. به همین دلیل در همه شرایط آب و هوایی مقاوم می باشد.

رنگ ماندگار

یکی از نگرانی های شایع درباره کرکره از بین رفتن رنگ به مرور زمان می باشد در مورد این نوع کرکره نگران نباشید زیرا با توجه به گالوانیزه شدن در طی فرآیند ساخت رنگ خود را حفظ می کند.

ضد سرقت

امکان دزدی از کرکره برقی فولادی به هیچ وجه وجود ندارد. به همین دلیل از این نوع کرکره در اماکنی که امنیت بسیار مهم است استفاده می شود. نکات مهم هنگام خرید کرکره برقی فولادی

عایق بندی

یکی از مشخصات مهم این نوع کرکره اینست که از به هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند که این موضوع صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.  

ماندگاری و عمر زیاد

مقاومت بالای این نوع کرکره باعث شده است که حداقل تا ۳۰ سال عمر کند البته در صورتی که به درستی سرویس و نگهداری شود.  
نکات مهم هنگام خرید کرکره برقی فولادی
 
  • از کرکره های فولادی مرغوب استفاده کنید. شاید هزینه آن زیاد باشد اما در طول سال های طولانی هزینه آن جبران خواهد شد.
  • کرکره های فولادی ارزان قیمت نمی توانند نیاز شما را پاسخگو باشند و به سرعت دچار خرابی و آسیب های فراوان می شوند.
  • نگهداری و مراقبت از کرکره های برقی عمر آن ها را افزایش می دهد.
  • حداقل سالی ۲ بار اقدام به روغن کاری کرکره کنید و در صورت بروز هر گونه مشکل و اختلال در عملکرد با نمایندگی تماس بگیرید و از آن ها بخواهید که برای تعمیر به محل بیایند.
  • هر چند ماه یکبار با انجام سرویس های دوره ای و چکاپ موجب پیگشیری از خرابی آن شوید.
 
محاسبه قیمت کرکره برقی فولادی
همانند کرکره برقی های معمولی نسبت به مساحت مکانی که کرکره نصب می شود، ضخامت تیغه و گالوانیزه بودن آن، نوع موتور و … قیمت این کرکره ها متغیر است. اما نکته ای که باید مدنظر قرار بدهید این است که هنگام خرید با دادن هزینه بالاتر کرکره فولادی باکیفیت و مرغوب خریداری کنید. چرا که کرکره های فولادی ارزان قیمت بعد از مدتی دچار خرابی شده و اسباب ناراحتی و زحمت شما را فراهم می کنند.    

افراد متخصص

ضمانت کالا

کیفیت کار ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *