شنبه تا چهارشنبه

08:00 الی 17:00

درب اتوماتیک شیشه ای و انواع و کاربرد آنها

درب اتوماتیک شیشه ای و انواع و کاربرد آنها

پیشرفت تکنولوژی در جهت ایجاد راحتی بیشتر برای انسان است. درب اتوماتیک شیشه ای جزو بهترین فناوری‌هایی است که در ایجاد راحتی بیشتر اختراع شده است. مهندسان قدیمی یونانی استعداد فوق‌العاده‌ای در ساخت بناهای چشمگیر داشتند. امروزه ساخت درب اتوماتیک را نیز از بناهای قدیمی یونانی وام گرفته‌ایم. در ادامه قصد داریم با بررسی انواع درب اتوماتیک شیشه ای به شما برای تجربه خرید بهتر کمک کنیم.

 

درب اتوماتیک شیشه ای، انواع مختلف با مکانیزم یکسان

درب اتوماتیک شیشه ای انواع مختلفی دارد. دلیل طراحی و تولید درب اتوماتیک شیشه ای در انواع مختلف به دلیل وجود نیازهای مختلف است. مکان‌ها و ساختمان‌های تجاری و مسکونی نیازمند درب‌های مختلف با ویژگی‌های متنوع هستند. نکته مهمی که در مورد درب‌های اتوماتیک وجود دارد مکانیزم یکسان آنهاست. درب‌های اتوماتیک انواع مختلفی از بابت رنگ، طراحی خارجی، جنس شیشه و … دارند ولی آنها از سنسورهای مشترکی جهت تشخیص حرکت و باز شدن درب استفاده می‌کنند.

درب‌های اتوماتیک مجهز به نوعی چشمی هستند که به محض نزدیک شدن فرد به درب حرکت وی را تشخیص داده و پیامی در جهت باز شدن درب به سیستم مرکزی ارسال می‌کند. در کنار خرید درب اتوماتیک شیشه ای قطعات نیز به همراه درب برایتان ارسال خواهد شد.

 

درب اتوماتیک گردان

درب اتوماتیک شیشه ای گردان از پرکاربردترین درب‌ها برای محیط‌های عمومی است که متشکل از سه یا چهار لنگه درب است که به یک میله عمودی متصل شده‌اند. زمانی که افراد با فشار اندک به یکی از لنگه‌ها فشار می‌آورند درب دور این میله عمودی میچرخد و فرد را به سمت داخل هدایت می‌کند. مکانیزم عملکرد این درب بر پایه فشار خارجی است. به عبارتی برای باز کردن این درب نیاز به نیروی برق کمتری نیاز داریم. چرخش روی محور عمودی تمامی آن چیزی که برای باز شدن درب نیاز داریم فراهم خواهد کرد. چنین موردی باعث می‌شود تا این درب از این بابت صرفه اقتصادی داشته باشد. موتوری که روی این درب نصب می‌شود هم جابجایی لت‌ها و هم قفل کامل درب را کنترل می‌کند.

این درب برای محیط‌های مختلفی قابل نصب و استفاده است. از این درب می‍توان برای پاساژ، هتل، مراکز تجاری، رستوران و فروشگاه‌های مواد غذایی استفاده کرد. درب شیشه‌ ای اتوماتیک گردان ظاهر زیبایی نیز دارد. بی‌شک درب ورودی مهم‌ترین بخش در نمای خارجی ساختمان است.

 

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

درب‌های تلسکوپی خواهان بسیاری دارد. این درب جزو پرفروش‌ترین درب‌ها برای محیط‌های عمومی و ساختمان‌های تجاری است. درب های اتوماتیک متشکل از شش، سه و یا چهار لت مجزا هستند. نحوه عملکرد درب به گونه‌ای است که لت‌های کناری ثابت و باقی آنها به صورتی ریلی به طرفین باز می‌شوند. دلیل نامگذاری این درب‌ها به عنوان درب تلسکوپی نیز به ظاهر آنها نهفته است. این درب‌ها مانند بدنه تلسکوپ باز و بسته می‌شوند. با مشاهده عکس درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی بیشتر با ساختار این مدل از درب‌ها آشنا خواهید شد.

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی اگر به خوبی نصب شود و لت‌ها به درستی سرجای خود قرار بگیرند هنگام حرکت هیچ صدایی وجود نخواهد داشت. البته کیفیت درب، کیفیت لت‌ها و ماهربودن نصاب نیز در چگونگی عملکرد درب دخیل است. توصیه می‌کنیم درب شیشه‌ ای اتوماتیک تلسکوپی را حتما از فروشگاه های معتبر تهیه نمایید.

از مزایای درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی امکان تنظیم آن به صورت نیمه تلسکوپی است. به عبارتی می‌توان درب را به گونه‌ای تنظیم کرد که صورت نیمه باز شود. این ویژگی سبب صرفه جلوگیری از هدر رفت انرژی سرمایی و گرمایی ساختمان خواهد شد.

 

درب اتوماتیک تلسکوپی

 

درب اتوماتیک تاشو

درب اتوماتیک شیشه ای تاشو ظاهر متفاوت‌تری نسبت به سایر درب‌های اتوماتیک دارد. این سری از درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای مانند درب‌های اتوبوس هستند. از این رو ممکن است آنها را با نام درب اتوماتیک شیشه ای اتوبوسی نیز بشناسید. در طراحی این درب‌ها از دو عدد لت مجزا استفاده شده است. هر یک از این لت‌ها نیز به دو و یا چند قسمت دیگر تقسیم شده‌اند. هنگام باز شدن درب هر یک از لت ها از وسط تا می‌خورد تا محلی برای عبور فراهم شود.

اگر قصد خرید درب اتوماتیک شیشه ای تاشو دارید باید نکته مهمی را در نظر بگیرید. درب اتوماتیک شیشه ای تاشو سرعت کمی دارد. به عبارتی لت‌ها با سرعت کمی واکنش نشان می‌دهند. از این رو خرید این درب را برای محیط‌های عمومی پر رفت و آمد پیشنهاد نمی‌کنیم. این درب برای محیط‌هایی مانند هتل، ساختمان‌های مسکونی و … کاربرد دارد. اگر قصد دارید مقدار ورود و خروج را با کاهش سرعت باز شدن درب کنترل کنید، درب شیشه‌ ای اتوماتیک تاشو جزو بهترین گزینه‌های ممکن است. در برخی موارد از این درب برای ایجاد فضای دلباز و روشن به سمت حیاط و یا فضای سبز نیز استفاده می‌شود. چنین دربی هم در حکم دیوار است و هم پنجره و هم درب!

از دیگر مزایای درب اتوماتیک شیشه ای تاشو امکان نصب آن در محیط ها و فضاهایی است که دهانه‌ی باریکی دارند، برای مثال راهرویی که به سمت اتاق مدیریت ختم می‌شود

 

درب اتوماتیک تاشو

 

درب اتوماتیک شیشه ای سوئینگ

طراحی و ظاهر درب اتوماتیک شیشه ای سوئینگ به مانند درب معمولی است. درب شیشه‌ ای اتوماتیک سوئینگ شامل دو عدد لت هم اندازه است که از وسط به سمت داخل باز می‌شوند. این درب‌ها برای محیط های پر رفت و آمد مناسب نیستند. در مقابل این درب‌ها برای مکان‌هایی مناسب هستند که از لحاظ امنیتی حساسیت بالایی دارند. برای مثال اگر در قسمتی از خانه و اداره اشیای گران قیمت نگهداری می‌کنید بهتر است در فکر خرید درب اتوماتیک شیشه ای سوئینگ باشید. این درب از سیستم ثبت اثر انگشت، تشخیص چهره، کدهای عبوری نیز پشتیبانی می‌کند.

طراحی درب اتوماتیک شیشه ای سوئینگ به گونه‌ای است که به آرامی باز شده و در برای بسته شدن از دو عدد آرام‌بند کمک می‌گیرد. در حین خرید درب اتوماتیک شیشه ای سوئینگ تمامی قطعات مورد نیاز برایتان ارسال خواهد شد.

درب اتوماتیک تلسکوپی

 

درب اتوماتیک ریلی

بی‌شک درب اتوماتیک شیشه ای ریلی (کشویی و یا اسلایدینگ) پرکاربردترین نوع درب اتوماتیک در نوع خود است. این درب‌ها اغلب دارای ۲ و یا ۴ لت هستند. این درب بر روی یک چهارچوب سوار می‌شود و لت‌‌ها با سر خوردن به طرفین عمل باز شدن درب را میسر می‌کنند. این درب‌ها را در بسیاری از محیط‌های عمومی مانند بیمارستان، فروشگاه‌های مواد غذایی و … دیده‌اید.

مهم‌ترین درب‌های اتوماتیک من جمله درب اتوماتیک شیشه ای ریلی را سنسورهایش تشکیل می‌دهد. بدون وجود سنسور درب اتوماتیک شیشه ای اصلا وجود خارجی نخواهد داشت. سهولت در امر رفت و آمد، ظاهر زیبا، قابلیت شستشو و شیشه‌ای بودن از اعم مزایای درب شیشه‌ ای اتوماتیک است.

درب‌های اتوماتیک ریلی در ابعاد و اندازه‌های مختلف قیمت متفاوتی دارند. جهت اطلاع از قیمت درب اتوماتیک شیشه ای با شماره‌های درج شده در همین سایت تماس حاصل کنید.

درب اتوماتیک ریلی

درب اتوماتیک کرو

درب اتوماتیک شیشه ای کرو جزو جذابیت‌ترین درب‌های اتوماتیک است. این درب ظاهر بی‌نظیری دارد. ظاهر بی‌نظیر درب اتوماتیک شیشه ای کرو باعث شده است تا مورد توجه خاص‌پسندها قرار بگیرد. واژه کرو لغت انگلیسی به معنای منحنی است. درب شیشه‌ ای اتوماتیک کرو ظاهری منحنی شکل دارد. اگر از قسمت بالا به درب اتوماتیک کرو نگاه کنیم یک نیم داره خواهیم دید. این درب متشکل از چند لت منحنی است که بر روی یک ریل منحنی نصب شده‌اند. زمانی که درب باز می‌شود لت‌های منحنی شکل روی ریل به طرفین حرکت می‌کنند.

از مزایای درب اتوماتیک شیشه ای کرو می‌توان به محیطی که پشت درب ایجاد می‌شود اشاره نمود. با نصب این درب محیطی نیم‌دایره‌ای شکل به عنوان سالن انتظار خواهیم داشت. چنین موردی برای محیط‌هایی مانند هتل و بیمارستان بی‌نظیر است.

درب اتوماتیک کرو

 

درب اتوماتیک مثلثی

درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی طراحی خاص و منحصر به فردی دارد. ظاهر این درب مثلثی شکل است. زمانی که این درب باز می‌شود لت‌ها به سمت داخل و به سمت ضلع‌های مثلث حرکت می‌کنند. درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی انواع مختلفی داشته و در ابعاد متنوعی قابل سفارش است. این درب به قدری خاص است که می‌توانید آن را به عنوان درب ورودی دفتر محل کارتان خریداری نمایید.

 

درب اتوماتیک مثلثی

 

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک قیمت واحدی ندارد. هر یک از انواع درب اتوماتیک شیشه ای قیمت خاص خود را دارد. جهت اطلاع از قیمت درب اتوماتیک تنها کافیست با شماره‌های درج شده در سایت www.door-azin.com تماس بگیرید تا کارشناسان در اسرع وقت شما را راهنمایی نمایند.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع