شنبه تا چهارشنبه

08:00 الی 17:00

آشنایی با درب اتوماتیک لولایی

مشخصات درب اتوماتیک لولایی

 

درب اتوماتیک لولایی (Swing) بیشتر در مکان هایی به کار گرفته می شوند که به علت محدودیت در عرض امکان نصب دیگر درب های اتوماتیک وجود نداشته باشد. اپراتور این دربها طوری طراحی گردیده که نیازی به تعویض درب نبوده و تقریباً قابل نصب بر روی هر نوع درب لولایی می باشند و توانایی باز و بسته کردن دربها را به داخل و خارج را دارند. همچنین می توان از این سیستم به صورت یک لنگه و یا دو لنگه به کار گرفت. استفاده از این دربها در مکانهای پر تردد پیشنهاد نمی گردد ولی برای محدود کردن تردد در مکانهای خاص مانند اتاق مدیریت، اتاق سرور، اتاق عمل، طلا فروشی ها و … و ترکیب آنها با سیستم های کنترل تردد، سیستم کنترلی مناسبی را بوجود می آورند.

 

 

کاربرد درب اتوماتیک

 

درب اتوماتیک لولایی

 

همان طور که اشاره شد، درب های اتوماتیک از نظر جنس و همچنین نحوه باز و بسته شدن با هم تفاوت زیادی دارند، به طوریکه برخی به صورت دایره ای و گردان عمل می کنند و برخی به صورت کشویی باز و بسته میشوند. بر همین اساس می توان از آن درب ها در محیط های مختلفی استفاده نمود که برخی از آنها عبارتند از:

 1. کنترل عبور و مرور در ساختمان های اداری و مسکونی
 2. افزایش سطح بهداشت و جلوگیری از انتقال بیماری با درب های اتوماتیک در بیمارستان ها
 3. آسان سازی باز و بسته شدن درب واحد های تجاری و فروشگاه ها
 4. باز و بسته شدن خودکار پارکینگ
 5. اعمال محدودیت های عبور و مرور به واحدهای امنیتی و مهم با درب های اتوماتیک متصل به سیستم های کنترل تردد

 

درب اتوماتیک لولایی تک لنگه

این نوع درب از یک لنگه تشکیل شده که میتواند به طرف راست یا چپ با زاویه ی نود درجه باز و بسته شوند همچنین در دربهای تک لنگه از قفل برقی استفاده میشود که این قفل از باز شدن درب، بر اثر فشار زیاد جلوگیری میکند. در این نوع درب ها از جک های الکترومکانیکی استفاده میشود.

درب اتوماتیک لولایی دولنگه

این نوع درب دارای دو لنگه متحرک مثل هم در کنار یکدیگر میباشد که توسط جکهایی امکان باز و بسته شدن آن با زاویه نود درجه فراهم میشود. در هنگام انتخاب این نوع درب باید توجه کرد که به اندازه ی طول هر لنگه، در فضایی که درب باز میشود فضای خالی وجود داشته باشد تا درب بتواند به طور کامل باز شود. درب اتوماتیک لولایی از پر مصرف ترین نوع درب اتومات است که در ایران از محبوبیت بالایی برخوردار است.

 

 

مزایای درب اتوماتیک سوئینگ

 

فروش درب لولایی اتوماتیک

 

درب اتوماتیک سوئینگ جزو درب های محبوب و پرکاربرد می باشد که ویژگی های منحصر به فردی را پشتیبانی می کند. عمده ترین ویژگی های این درب عبارت اند از:

 • دارای عملکرد نرم و روان
 • طراحی شیک و جذاب
 • مونتاژ انعطاف پذیر
 • صرفه جویی در انرژی
 • باز و بسته شدن بی صدا
 • مناسب برای استفاده جهانی
 • دارای ریز پردازنده قابل برنامه ریزی
 • مجهز به لولاهای درب خارجی یا مخفی
 • صرفه جویی در فضای ساخت و ساز
 • دسترسی آسان و راحت برای افراد دارای نقص جسمی

 

نحوه کارکرد درب اتوماتیک لولایی

درب اتوماتیک لولایی دارای ساختاری ساده و کاملاً مشخص است. همان‌طور که از نام این مدل پیداست، درب به‌کمک لولا و به‌طور اتوماتیک باز و بسته می‌شود. موتوری الکترونیکی درب‌ها را باز و بسته می‌کند که معمولاً در بالای چهارچوب درب نصب می‌شود و از طریق لولا آن را به سمت داخل یا بیرون باز می‌کند.

با توجه به نوع موتور انتخاب‌شده برای درب، می‌توان ویژگی‌های متفاوتی را از درب انتظار داشت. این ویژگی‌ها می‌توانند امکان عبور و مرور مشتریان و یا ویژگی‌های امنیتی را بهبود بخشند. معمولاً درب‌های اتوماتیک لولایی در مکان‌هایی با رفت‌وآمد کمتر نصب می‌شوند و در استفاده از آن‌ها، نکات امنیتی در اولویت‌اند.

درب اتوماتیک لولایی می‌تواند به عنوان درب ورود و خروج قسمت مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها و درب خروج اضطراری ساختمان‌ها استفاده شود. در سایر مکان‌ها نیز که فضای کافی برای باز و بسته شدن هر دو پنل درب وجود دارد، استفاده از درب اتوماتیک لولایی معمول است. این مدل درب‌ها که کمترین هزینهٔ‌ نصب و لزوم تغییر در فضا را برای صاحبان کسب‌وکار‌ها در پی دارد، محبوبیت بسیاری دارد‌. کافی است موتور الکترونیکی اتوماتیکی را در بالای درب قدیمی‌ نصب کنید تا درب شما به درب اتوماتیک لولایی تبدیل شود.

 

افراد متخصص

ضمانت کالا

کیفیت کار ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع