شنبه تا چهارشنبه

08:00 الی 17:00

درب برقی پارکینگ

آشنایی با درب برقی پارکینگ

درب برقی پارکینگ یکی از انواع درب‌های اتوماتیک در طراحی و ساختمان‌سازی است که امروزه مصارف بسیاری دارد. یکی از دلایل عمده استفاده از درب اتوماتیک پارکینگ، بالا بردن سطح امنیت ساختمان است. درب‌های پارکینگ انواع مختلفی دارند و برای مصارف گوناگون، ساخته می‌شوند. این درب‌ها در انواع یک لنگه، دولنگه، کشویی و زیر سقفی و لولایی موجود است. از این میان، درب لولایی برای ورودی‌های صنعتی و در مصارف خانگی استفاده می‌شود.

درب‌های پارکینگ معمولی، وزن بسیاری دارند و باز و بسته کردن آن برای سالمندان و کودکان سخت است اما این درب‌ها به راحتی قابل تغییر و تبدیل شدن به درب اتوماتیک است تا از بروز این مشکل جلوگیری شود. به طور کلی، انواع درب‌های پارکینگ را به راحتی می‌توان با تغییراتی کوچک به درب اتوماتیک تبدیل کرد.

انواع درب اتوماتیک

درب برقی پارکینگ

 1. درب اتوماتیک پارکینگ زیر سقفی
 2. درب اتوماتیک پارکینگ ریلی
 3. درب اتوماتیک پارکینگ بازویی
 4. درب اتوماتیک کرکره ای

اجزای تشکیل دهنده درب برقی پارکینگ

یک درب اتوماتیک از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است، به همین علت تأکید می‌شود که نصب و راه‌اندازی آن توسط افراد ماهر و متخصص صورت گیرد که با قطعات آن آشنایی کامل دارند. برخی از قطعات درب اتوماتیک عبارتند از:

 • موتور الکتریکی
 • برد یا صفحه الکترونیکی
 • کنترل باکس یا مادر بورد (مرکز کنترل درب اتوماتیک)
 • سنسور یا حسگرهای درب برقی
 • ریموت کنترل
 • میکروسوئیچ ها
 • چشمی درب اتوماتیک
 • چرخ دنده و گیربکس
 • قفل برقی و قفل مکانیکی

انواع جک های پارکینگی

 1. جک های هیدرولیک
 2. جک های الکترومکانیکی
کاربرد جک های هیدرولیکی

این محصول درب هایی با وزن زیاد و سنگین می باشد آنها قدرت بالایی در برابر فشار ها دارند از طرفی آنها برای اماکن پر تردد استفاده می شوند زیرا امنیت آنها بالاتر است آنها مجهز به قفل برقی هستند و لنگه های درب به خوبی جفت شده و امکان باز شدن ندارند.

کاربرد جک های الکترومکانیکی

جک های الکترومکانیکی برای درب های سبک طراحی شده اند مانند ساختمان های مسکونی با تردد اندک نسبت به مکان های عمومی خلوت تر هستند کاربرد دارند.

قیمت درب برقی پارکینگ

اجزای جک درب برقی پارکینگ

جک بازویی : جک بازویی درواقع ابزاری برای انتقال نیروی الکتریکی به مکانیکی یا هیدرولیکی می باشد.

ریموت کنترل : ریموت کنترل وسیله ارتباطی کاربر با مرکز فرمان می‌با شد که غالبا ۲ ریموت کنترل در پکیج وجود دارد.

چشمی : چشمی به دلیل داشتن سیستم مادون قرمز اگر خودرو، عابری یا مانعی در مقابل چشمی حس کند، از باز و بسته شدن درب جلوگیری می‌کند و مانع از صدمه زدن درب به خودرو می شود.

مرکز فرمان : همانطور که از اسم آن مشخص می باشد وظیفه فرمان برای باز و بسته شدن و توقف جک‌ها را دارد و در آخر رابط بین ریموت کنترل و جک پارکینگ می‌ باشد.

فلاشر : فلاشر درواقع با علایم و آلارم هشدار دهنده مختلف مانند چشمک زدن، پیام مرکز فرمان را نشان می‌ دهد.

قیمت درب اتوماتیک پارکینگ

قیمت درب اتوماتیک پارکینگ به چند فاکتور بسیار مهم بستگی داشته و نمی توان نرخ مشخص و ثابتی را برای آنها اعلام نمود. از مهم ترین مواردی که در تعیین قیمت درب برقی پارکینگ نقش دارند می توان به نوع درب، نوع و مدل جک و برند تولید کننده آن و همچنین اندازه درب و قیمت ارز اشاره نمود. توجه داشته باشید که اغلب جک های مورد استفاده در درب های اتوماتیک وارداتی بوده و به همین دلیل به شدت تحت تاثیر نوسانات قیمت ارز قرار گرفته و در نهایت بر قیمت درب تاثیرگذار خواهند بود. برای استعلام قیمت درب برقی پارکینگ می توانید با کارشناسان شرکت درآذین تماس بگیرید.

افراد متخصص

ضمانت کالا

کیفیت کار ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع