شنبه تا چهارشنبه

08:00 الی 17:00

علت خرابی سقف متحرک

دلایل خرابی سقف متحرک

 

سقف متحرک یا تاشو می‌ تواند به دلایل مختلفی دچار خرابی یا مشکل بشود. دلایل متفاوتی هستند که می‌ توانند این اتفاقات را رقم بزنند. خرابی سقف یعنی اینکه شما نتوانید آن را تحت کنترل بگیرید و باز و بسته شدن آن دست خودتان نباشد. ما در این مقاله تصمیم گرفتیم که راجع به علت‌ های خرابی سقف متحرک با شما صحبت کنیم و دلایلی را به طور کامل شرح دهیم تا در صورت نیاز بتوانید آنها را پیگیری کنید. پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

نوسانات برق

 

گاهی اوقات متوجه می‌ شوید که موتور سقف متحرک درست کار نمی‌ کند. در چنین حالتی ممکن است مشکل از نوسانات برق باشد. قطع و وصلی برق باعث می‌ شود که ریموت دستگاه عملکرد صحیحی نداشته باشد. در چنین حالتی حتماً باید حواستان باشد و اقدام به بررسی برق ساختمان بکنید. اگر برق ساختمان هیچ قطعی نداشت، حتما باید از یک متخصص و تکنسین در این زمینه کمک بگیرید.

تعمیر سقف متحرک

از کار افتادن موتور

 

گاهی اوقات خرابی سقف متحرک می‌ تواند به خاطر از کار افتادگی موتور باشد. اگر شما از دستگاه خیلی زیاد کار بکشید و دستگاه داغ شده و بیش از حد گرما را در آن احساس کنید، ممکن است با خرابی دستگاه مواجه شوید. در چنین حالتی سنسوری که داخل دستگاه تعبیه شده؛ درست عمل نمی‌ کند و این داغی موتور باعث می‌ شود که شما نتوانید سقف را درست حرکت دهید. در چنین حالتی باید بین ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید. بعد از اینکه موتور خنک شد، دوباره اجازه دارید که از آن استفاده کنید اما اگر بعد از خنک شدن، مشکل برطرف نشد، حتماً باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

 

سرویس نکردن به موقع

 

گاهی اوقات خرابی سقف متحرک می تواند به خاطر این باشد که شما دستگاه یا موتور آن را به درستی سرویس نکرده‌ اید. موتوری که داخل این سقف‌ ها وجود دارد، حتماً نیاز به سرویس و نگهداری تخصصی دارد. با سرویس به موقع، نه تنها می‌ توانید عملکرد دستگاه و موتور را بهبود ببخشید، بلکه طول عمر آن هم افزایش پیدا می‌ کند‌.

 

نصب اشتباه دستگاه

 

گاهی اوقات نصب نادرست دستگاه می‌ تواند باعث ایجاد مشکل شود و عملکرد ناصحیحی را در آن به وجود بیاورد. در چنین حالتی کارکرد موتور کاهش پیدا کرده یا بیش از حد افزایش پیدا می‌ کند و شما با اختلال عملکرد در آن مواجه می‌ شوید. پس حتماً نصب آن را به دست افراد متخصص بسپارید تا در آینده با خرابی آنها مواجه نشوید.

 

تمیز کردن با روش اشتباه

 

گاهی اوقات خرابی سقف متحرک می‌‌تواند به خاطر شست و شوی سقف با استفاده از روش‌ های اشتباه باشد. اگر شما به صورت مستقیم موتور این دستگاه‌ ها را با آب شستشو دهید، مشکل ایجاد خواهد شد. یکسری از موتورها هستند که مقاومت کافی را در برابر آب ندارند و زمانی که آب به آنها برخورد می‌ کند، آسیب می‌ بینند. در نتیجه کاری که باید انجام دهید، این است که حتما از یک کاور استفاده کنید و روی موتور سقف متحرک را با یک کاور بپوشانید تا مشکلی ایجاد نشود.

 

کیفیت پایین موتور

 

گاهی اوقات بی‌کیفیت بودن موتور می‌ تواند عامل ایجاد مشکل شود. اگر متوجه شدید که سقف متحرک به درستی عمل نمی‌ کند و کیفیت و عملکرد آن افت کرده، شاید علتش بی‌ کیفیت بودن موتور باشد. حتماً در خرید این موتورها باید به اندازه کافی دقت داشته باشید. اگر موتور نیاز به تعویض دارد، حتماً یک برند با کیفیت را خریداری کنید تا دچار مشکل نشوید.

 

 

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *