شنبه تا چهارشنبه

08:00 الی 17:00

علت های خرابی کرکره هوشمند

آشنایی با دلایل خرابی کرکره

 

علت‌های خرابی کرکره هوشمند چیست؟ کرکره برقی هوشمند به عنوان پیشرفته‌ترین نسل کرکره‌ها در بازار هستند. این دسته از کرکره‌ها با قابلیت‌های بیشتری روانه بازار می‌شوند. البته کرکره برقی خود در ابعاد مختلف با تنوع رنگ و همچنین برندهای متنوع در بازار وجود دارد. کرکره‌ها نیز ممکن است تحت تاثیر عوامل بسیار زیادی خراب شوند. اما علت‌های خرابی کرکره هوشمند چیست؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرابی این کرکره با ما همراه شوید.

 

علل خرابی کرکره هوشمند

 

کرکره برقی برای راحتی باز و بسته کردن درب و سرعت بخشیدن به آن استفاده می شود. البته امروزه برای امنیت بیشتر در تمامی اماکن به ویژه پارکینگ، اماکن تجاری، اماکن صنعتی و غیره از کرکره هوشمند یا کرکره برقی استفاده می‌کنند. گاهی خرابی کرکره هوشمند تحت تاثیر شرایطی رخ می‌دهد که به دلیل سهل انگاری شما عزیزان است. برخی از علت‌های خرابی کرکره هوشمند شامل:

  • چنانچه به هنگام خرید شما به نکات مهم توجه نکنید ممکن است به دلیل بی‌کیفیت بودن قسمت‌های مختلف به ویژه موتور، سریعاً کرکره برقی خراب شود. موتور حساس‌ترین قسمت کرکره است که در صورت نادیده گرفتن مشخصات آن به هنگام خرید، حتی در صورت مراجعه به مراکز فروش نامعتبر بی کیفیت‌ترین موتور را به شما ارائه می‌دهند.
  • گاهی ممکن است تیغه آسیب ببیند. آسیب رسیدن به تیغه تحت تاثیر بی‌کیفیت بودن آن اتفاق می‌افتد. حتی گاهی ممکن است به دلیل وارد شدن ضربه‌های بسیار شدید، تیغه شدیداً آسیب دیده باشد.
  • چنانچه فتوسل تمیز و تراز نباشد باعث به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی در کرکره برقی می‌شود.
  • قسمت‌های مختلفی از کرکره برقی طی دوره‌های مختلف باید مورد بازرسی قرار بگیرد‌. معمولاً وجود مانع بر سر مسیر ریلی کرکره برقی یا حتی کثیفی برخی از قسمت‌ها ممکن است، بعدها مشکلات بزرگتری را به وجود بیاورند. چنانچه برای تمیز کردن این قسمت‌ها کوتاهی کنید مشکلات بزرگتری به وجود می‌آید.
  • ریموت کرکره برقی را هرگز در هیچ مکانی به ویژه زیر دست کودکان خود رها نکنید. در صورت وارد شدن ضربه یا تحت تاثیر حرارت بسیار بالا ریموت آسیب می‌بیند. گاهی تحت تاثیر خراب شدن ریموت کرکره برقی کار نمی‌کند و بسیاری از افراد بدون اینکه ریموت را بررسی نمایند، به کنترل دیگر قسمت‌های کرکره برقی می‌پردازند.
 

علت خرابی کرکره برقی

یکی از رایج‌ترین خرابی‌های کرکره برقی

 

خرابی کرکره هوشمند تحت تاثیر بسیاری از شرایط رخ نمی دهد. حال اینکه خرابی کرکره برقی شامل آسیب رسیدن به بخش‌های مختلف آن است. یکی از متداول‌ترین نوع خرابی‌ها خراب بودن موتور کرکره برقی می باشد. پس از اینکه تمامی قسمت‌های کرکره را بررسی کردید و متوجه شدید آسیب ندیده‌اند به سراغ موتور می‌روید. چنانچه موتور آسیب دیده باشد، هرگز کرکره برقی بالا و پایین نخواهد رفت. به طور کلی آسیب دیدن موتور باعث می‌شود تا کرکره کار نکند. اما تعمیر یا تعویض موتور کرکره برقی چیزی نیست که شما بخواهید بدون تخصص این کار را انجام دهید. برای تعویض یا تعمیر موتور حتماً باید از تکنسین‌های مجرب شرکت‌های حرفه‌ای کمک بگیرید.

 

قطعات تشکیل دهنده کرکره برقی

 

کرکره برقی‌ها از چندین قطعات و اجزای مختلفی در کنار یکدیگر تشکیل می‌شوند. قطعاً اگر برای درب یکی از مکان های خود کرکره برقی نصب کرده باشید به خوبی می‌دانید که از چندین قسمت مختلف تشکیل شده است. هر یک از این بخش ها نقش مهمی به عهده دارند. اما مهمترین اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی، شامل تیغه، محفظه، رول، ریل، ریموت و کنترل پنل است. تمامی این قطعات هر یک نقش بسیار مهمی برای عملکرد کرکره برقی دارند.

 

نتیجه

 

کرکره برقی برای امنیت بیشتر بسیاری از ساختمان‌ها استفاده می‌شود. البته در بسیاری از اماکن از این کرکره‌ها استفاده می‌کنند. به هنگام خرید باید به نکات مهم انتخاب کرکره برقی دقت داشته باشید. راهنمای خرید کرکره برقی کمک می‌کند تا بهترین‌ها را با کیفیت بالا انتخاب نمایید. اما در صورتی که کرکره تحت شرایط نامناسب قرار بگیرد، آسیب می‌بیند. ممکن است موتور کرکره برقی یا قسمت‌های دیگر آن تحت تاثیر شرایط مختلف آسیب دیده باشد. در صورتی که به عیب یابی کرکره برقی بپردازید، می‌توانید حتی علت‌های خرابی کرکره هوشمند را نیز متوجه شوید. اکنون برای رفع مشکل و تعمیر کرکره برقی یا خرید بهترین کرکره برقی‌های بازار، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

   

   

افراد متخصص

ضمانت کالا

کیفیت کار ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *