شنبه تا چهارشنبه

08:00 الی 17:00

مکان‌های پرکاربرد سقف متحرک

کاربرد سقف متحرک

 

بدون شک یکی از پیشرفت‌های جدیدی که شاهد آن بوده‌ایم، وجود سقف‌های متحرک است. سقف‌های متحرک این روزها کاربرد های بسیار زیادی دارند و هر روز هم به تنوع آنها اضافه می‌ شود. ما آنها را به عنوان سقف تاشو هم معرفی می‌کنیم. تکنولوژی آنها ساده اما دقیق است. در این مقاله تصمیم گرفتیم که راجع به مکان‌های پرکاربرد سقف متحرک اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

 

سقف متحرک چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم راجع به کاربرد سقف متحرک صحبت کنیم، بهتر است که یک تعریف دقیق از آن داشته باشیم. یکی از فناوری‌های جدید با عنوان سقف متحرک این روزها خیلی زیاد مورد توجه قرار می‌گیرد که جزو پیشرفت‌های صنعت معماری به حساب می‌آید. پیشرفت آنقدر زیاد شده که شما با یک سری سقف تاشو و سقف متحرک برقی مواجه هستید که انواع و اقسام مختلفی دارند. از آنها می‌توانید در فضای باز هم استفاده کنید.

وجود این سبک از سقف ها باعث می‌شود که سایه مورد نیازتان را داشته باشید. سقف‌ها به یک موتور الکتریکی مجهز هستند. وجود آنها باعث می‌شود که خیلی راحت کنترل باز و بسته کردن آنها را داشته باشید. در نتیجه فقط در مواقعی از آنها استفاده می‌کنید که نیازشان دارید. ظاهر این سقف‌ها خیلی متفاوت از سقف‌های معمولی و آجری هستند‌. زیبایی آنها اصلاً با مدل های قدیمی قابل مقایسه نیست. در نهایت وجودشان در هر ساختمانس می‌تواند باعث ایجاد یک فضای مدرن بشود.

 

مکان‌های پرکاربرد سقف متحرک

فروش سقف متحرک

 

در مورد اینکه کاربرد سقف متحرک کجاست، باید بگوییم یک سری مکان‌ها هستند که برای استفاده آنها کاربرد بیشتری وجود دارد که این مکان‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 

ورزشگاه‌ ها

سقف‌های جمع شونده معمولاً در ورزشگاه‌ها بیش از همه مورد استفاده قرار می‌گیرند. مثلاً برای فوتبال‌های مهم‌تر مثل جام جهانی و المپیک حتماً باید از این سقف‌ها استفاده شود، زیرا اگر باران باشد، این سقف‌های متحرک باز می‌شوند یا حتی در شرایط خشک و آفتاب شدید هم ممکن است نیاز به استفاده از آنها وجود داشته باشد.

 

 

سینما و سالن اجلاس

 

از دیگر کاربردهای این سقف‌ها می‌توانیم برای سینماها و سالن‌های مربوط به جلسه‌های خیلی بزرگ نام ببریم. اگر قرار باشد شما فیلم را در یک سالنی ببینید که کاملاً سر باز است و هوا مناسب نیست، حتماً از این سقف‌ها استفاده می‌کنند.

 

  استخر و ویلا

 

ویلا و استخرهای روباز برای افرادی که می‌خواهند آفتاب بگیرند، گزینه مناسبی است اما کاربرد سقف متحرک را دقیقاً در این مکان‌ها مشاهده خواهید کرد. معمولاً متریال به کار رفته در سقف ویلا و استخر کاملاً شفاف است.

 

هتل و ساختمان‌های مسکونی

 

از دیگر مکان‌های پرکاربرد می‌ توان به هتل ‌ها اشاره کرد. در خیلی از ساختمان ‌های مسکونی برای اینکه یک فضای استراحت را به وجود بیاورند، از این سقف‌ها استفاده می‌ کنند؛ هتل‌هایی که توریست زیادی دارند، معمولاً از این سقف‌های متحرک کمک می‌ گیرند. در محیط هتل استفاده کرده تا افراد بتوانند در هوای آزاد لذت ببرند و نور آفتاب یا شرایط آب و هوای مثل برف یا باران آنها را اذیت نکند.

 

 

فضای داخل گلخانه

 

از دیگر مواردی که به عنوان کاربرد سقف متحرک می‌توانیم به آن اشاره کنیم، فضای داخل گلخانه است. اگر هوا مناسب باشد، شما خیلی راحت می‌توانید این سقف‌ها را باز کنید‌. با این وجود گل‌ها و گیاهان تنفس تازه می‌ گیرند. اگر هم هوا نامساعد باشد، می‌توانید این سقف‌ها را ببندید تا حفاظت حداکثری را به وجود بیاورید.

 

 

 

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *