شنبه تا چهارشنبه

08:00 الی 17:00

نحوه نصب درب اتوماتیک

آشنایی با طریقه نصب و راه اندازی درب اتوماتیک

 

پیدایش درب اتوماتیک جهت راحتی و سهولت زندگی روزمره انسانها می باشد که در جابه جایی خودرو از پارکینگ به بیرون ویا بالعکس نیازی به پیاده شدن نیست و با زدن ریموت دربها باز می گردد. شما براحتی داخل یا خارج می شوید و فشار بازویی جک برقی امکان باز شدن درب ها را در زمان بسته بودن از سارقان می گیرد. با توجه به تعدد شرکت های تولید کننده تنوع محصولی در زمینه جک برقی بالا می باشد. برای یادگیری نحوه نصب درب اتوماتیک این مقاله را مطالعه کنید.

 

چگونگی سیم بندی تابلو و تجهیزات الکتریکی درب اتوماتیک

نحوه نصب درب اتوماتیک و چگونگی سیم بندی تابلو و تجهیزات الکتریکی آنهر برد الکترونیکی برای راه اندازی نیاز به یک ولتاژ تغذیه مستقیم خاص خود دارد و عامل اصلی حرکت در سیستم درب اتوماتیک موتورالکتریکی می باشد.

هر موتورالکتریکی می تواند یک سرعته یا چند سرعته باشد ، چپ گرد یا راست گرد باشد که چگونگی ایجاد هر کدام از این حالات با سیم های ورودی به سیستم موتور درب اتوماتیک مشخص می گردد.

تعدادی سنسور از قبیل میکرو سوئیچ ها، فرستنده و گیرنده های مادون قرمز به محل خود بر روی برد کنترل درب اتوماتیک نصب می گردد.

گاهی یک اتوماسیون ساده و کم هزینه اثرات بسیار مثبتی در افزایش بهره وری هزینه ها، انرژی و زمان بر جا می گذارند. در بازکن اتوماتیک می توان از این دست اتوماسیون ها دانست در نظر بگیرید.

زمانی که خسته از کار روزانه یا یک سفر طولانی در مقابل در منزل قصد ورود به پارکینگ را دارید یا در هوای سرد، برفی یا بارانی فشردن یک دکمه و باز شدن اتوماتیک در پارکینگ چه میزان لذت بخش است.

 

انواع درب های اتوماتیک ارائه شده در درآذین

  • درب اتوماتیک لولایی (جک)
  •  کرکره برقی
  •  اتوماتیک کشویی (جک ریلی)
  • درب زیر سقفی (سکشنال)

 

برای نصب درب اتوماتیک شیشه ای باید چه اطلاعاتی داشت؟

موتور درب اتوماتیک شیشه‌ای دانکر پر قدرت است. یک نصاب حرفه‌ای و تعمیرکننده مجرب باید به‌خوبی با موتور، نوع آن و نحوه عملکرد آن آشنا باشد. نصب ریل آلومینیومی سنسورها، استاپلایزر و دیگر قسمت‌ها نیز هر کدام به‌نوبه‌ی خود برای عملکرد صحیح درب اتوماتیک شیشه‌ای بسیار حائز اهمیت هستند.  بدون آشنایی کامل با هرکدام از آن‌ها و نوع عملکرد و روش نصب اصولی آن‌ها نمی‌توان کیفیت نصب انجام ‌شده را تضمین نمود.

 

آشایی با طریقه نصب درب شیشه ای اتوماتیک

کاربرد های درب اتوماتیک

  • در مکان های خاصی مثل آزمایشگاه، مکان های نظامی یا محل های امنیتی.
  • در جاهایی مانند درب هتل، درب فروشگاه و درب بیمارستان.
  • فضا های رفاهی مثل منازل.
  • اماکنی که نکات بهداشتی اهمیت دارد، مانند آزمایشگاه و اتاق عمل.
  • محل های صنعتی ، برای افزایش بازخورد کارکرد نیروهای انسانی.

 

راهنمای نصب جک پارکینگ

برای نصب جک درب پارکینگ ابتدا پیلت را بر روی دیوار کناری درب نصب کنید. بعد از پایه های جلویی و عقب را بر روی پیلت جوش دهید. بعد از نصب بازو ها و پایه ها، تابلو فرمان، فتوسل و فلاشر را نصب کنید. نصب هر یک از این قطعات مستلزم رعایت نکات بسیاری مثلا برای نصب فتوسل به این موضوع توجه داشته باشید که آب به داخل آن نفوذ پیدا نکند. یا تابلو فرمان بهتر است از سطح زمین فاصله ۱۵۰ سانتی متری داشته باشد.

سیم کشی جک برقی مرحله بعدی برای نحوه نصب درب اتوماتیک پارکینگ است. آموزش سیم جک برقی یکی از مهم ترین سرفصل هایی است که در دوره نصب درب اتوماتیک به طور کامل به آن پرداخته می شود.

بعد از آن که قطعات و تجهیزات درب اتوماتیک پارکینگ را نصب کردید و سیم کشی های لازم را نیز انجام دادید نوبت آن است که جک برقی را راه اندازی کنید و تنظیمات لازم برای باز و بسته شدن درب را انجام دهید.

 

۰۲۱-۴۴۱۰۷۱۴۸

 

۰۲۱-۴۴۱۰۷۱۴۹

 

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *