نکاتی درباره کرکره پنجره

کرکره پنجره و مزایای گوناگون آن

 

 

کرکره پنجره نوعی دیگر از موارد استفاده از کرکره برقی برای حفاظ پنجره و تراس . بالکن و ورودی درب واحد آپارتمانها می باشد. این کرکره جایگزین حفاظهای سنتی قدیمی حفاظ های نرده ای شده است. زیرا استفاده از این نوع کرکره  هم بسیار شیک می باشد و هم شما با استفاده از کرکره ها می توانید در زمان لزوم با بالا زدن کرکره دسترسی به بالکن یا تراس را داشته باشید. استفاده از حفاظ نرده ای عملا باعث مسدود شدن بالکن یا تراس می گردد. همچنین استفاده از کرکره پنجره باعث فضای مدرن به ساختمان می گردد.

 

کرکره پنجره به دو دسته تقسیم می گردد

دسته اول :کرکره پنجره از نوع فولاد منیزیوم که می تواند بصورت فوم دار و یا دو پل یا تک پل باشد از این نوع کرکره بیشتر برای ویلا ها و یا ساختمانهای که زیاد تردد در آنها تردد زیاد نیست مورد استفاده قرار می گیرد.

دسته دوم :کرکره شفاف می باشد که از جنس پلی کربنات میباشد که حالت شیشه ای می باشد استفاده از این نوع کرکره باعث حفظ نور ساختمان در نمایندگی فروش کرکره پنجرهزمانی که کرکره بسته است می باشد.

کرکره پنجره

 

شاید یکی از مهمترین ویژگیهای استفاده از این نوع کرکره پنجره این باشد که پنجره ها معمولا از شیشه ساخته می شود. و دارای ضریب ایمنی بالایی نمی باشد و به همین خاطر باید از یک اهرم که وظیفه امنیت را ایجاد می کند استفاده شود. کرکره برقی پنجره همان اهرمی می باشد که می تواند برای واحدهای ویلای ،مسکونی ،تجاری ،اداری ایجاد امنیت کند. کرکره پنجره مناسب برای کلیه پنجره ساختمانها ،منازل ، ویلایی،کارخانه ها و حتی سوله ها می باشد

کرکره پنجره به وسیله ریموت کنترل باز و بسته می شود و با بهره گیری از تیغه کرکره و موتور کرکره میتوان به سادگی فضای خانه را امن تر و نمای ساختمان را زیبا و شکیل کرد. کرکره پنجره از ورود اشعه های خطرناک خورشید به محیط خانه جلوگیری می کند و همینطور در مکانهای شلوغ از ورود صداهای ناهنجار به درون خانه جلوگیری می کند. این کرکره ها را می توان همگون با نمای ساختمان به هر رنگی سفارش داد و از دید ظاهری نمای ساختمان بسیار زیباتر می شود.

کرکره پنجره نقش بسیار مهم و اساسی در جلوگیری از هدر رفتن انرژی در فصل سرما و گرما دارد. بطوری که در فصل گرما با فضای عایقی که بین محیط خانه و محیط ساختمان درست میکند مانع عبور گرما ،گرد و خاک به داخل ساختمان می شود ،و همینطور در فصل سرما از خروج انرژی گرما از خانه یا ساختمان جلوگیری میکند.

ساختار تشکیل دهنده کرکره پنجره

1_موتور و متعلقات

2_تیغه کرکره و متعلقات

موتور کرکره پنجره:

موتور کرکره برقی از نوع توبلار(داخل لوله) بوده و نسبت به موتور کرکره پارکینگ ویا کرکره مغازه که غالبا از موتورهای ساید میباشد از ابعاد کوچکتری و همچنین از قدرت کمتری برخوردار می باشند.

 

2-تیغه کرکره برقی ومتعلقات

تیغه کرکره برقی بطور معمول از نوع تیغه فوم دار میباشد که عایق صوتی ،رطوبتی و حرارتی نیز میاشند. اما در مکانهایی که از درجه امنیتی بالایی برخوردار می باشند از تیغه های پلی کربنات ویا رول گیتر استفاده می شود.

تیغه فومدار:

ویژگی کرکره پنجرهتیغه های فومدار از آلیاژ فولاد ،منیزیوم ساخته می شود که داخل آن از خمیر پلی اورتان پر شده ودر داخل کوره قرار میگیرد این تیغه ها علاوه بر زیبایی شیک بودن آن به علت استفاده از خمیر پلی اورتان داخل آن هم باعث امنیت بالا و هم عایق صوتی وحرارتی ،رطوبتی می باشد و در رنگهای مختلف موجود می باشد وبه نمای ساختمان شما زیبایی و امنیت خاصی می بخشد.

تیغه کرکره پنجره شفاف (پلی کربنات)

تیغه های شفاف دارای مقاومت بسیار بالایی می باشند و در مواردی از فولاد هم مقاومتر است. یکی از موارد استفاده از پلی کربنات به علت مقاومت بالای آن در سپر ضد شورش پلیس می باشد. جهت استحکام بیشتر این تیغه ها در میان فواصل آنها از لوله های استیل، فولاد ،ویا آلومینیوم استفاده می شود که امنیت را دو چندان میکند وبه علت خاصیت ضد شعله ور شدن وپلی کربنات در مقابل آتش مقاومت بالایی دارد وا ز سرایت آتش جلوگیری می کند تیغه های پلی کربنات خاصیت ضد اشعه و ماورائ بنفش را نیز دارا میباشد.
یکی دیگر ار مزیت های استفاده از این نوع تیغه حفظ روشنایی داخل ساختمان در زمان بسته شدن میباشد . این نوع تیغه ها نیز دارای رنگ بندیهای مختلف میباشد.

تیغه کرکره رول گیتر Rollgitter

رول گیتر یا کرکره میله ای فلزی،یکی از محصولات کرکره امنیتی و ضد سرقت می باشد که با توجه به نیاز مراکز تجاری و اداری مانند بانکها ،موسسات مالی ،به یک سیستم امن کرکره برقی مورد استفاده قرار میگیرد. یک کرکره برقی رول گیتر استاندارد دارای مغزی فولادی از جنس سخت و با روکش آبکاری کروم می باشد ، پل های اتصال این میله ها از جنس آلومینیوم سخت آکسترود و دارای ایچ 16 بوده و مقاوم در برابر سایش و ضربه می باشد.

این نوع کرکره برقی امنیتی به دلیل مقاومت و استحکام بالا و همچنین وجود شبکه های پنجره ای در مراکز خرید ،فروشگاهها،آپارتمانها و ویلا جهت درب ورودی ،پنجره ها و تراس به دلیل امنیت بالا مورد استفاده قرار میگیرد. مفتولهای آهنی کشیده و آبکاری شده هسته اصلی این درب را تشکیل داده و توسط روکش آلومینیوم ویا در نوع دیگر از استیل می باشد پوشیده شده است. پایه ها و محور این درب کرکره ای از جنس آلیاژ آهن می باشد.

برخی از نمونه کار های دُرآذین:

نصب کرکره برقی  

نصب کرکره آلومینیوم دوپل Rolexبه همراه کرکره شفاف پلی کربناتBayerآلمان

نصب کرکره گالری پردیس

نصب کرکره خوشکبار ماهان

شما می توانید جهت استفاده از مشاوره رایگان همین حالا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

021-44107148

 

021-44107149