شنبه تا چهارشنبه

08:00 الی 17:00

نکات استفاده از سقف متحرک

نحوه استفاده از سقف متحرک

 

وجود سقف متحرک توانسته کار خیلی از افراد را راه بیندازد، زیرا شما تصمیم می‌ گیرید که چه زمانی این سقف‌ ها باز شوند و سایه ایجاد کنند و چه زمانی بسته شوند و شما بتوانید کاملاً به آسمان دید داشته باشید. اما یک سری نکات به عنوان نکات استفاده از سقف متحرک وجود دارد که حتماً باید راجع به آنها آشنایی داشته باشید تا هم بتوانید استفاده بهتر از آنها داشته باشید و هم اینکه با خرابی آنها مواجه نشوید. این نکات را در این مقاله برایتان توضیح می‌ دهیم.

 

 

دلایل استفاده از سقف متحرک

 • سیستم سقف متحرک به گونه‌ای طراحی شده که اگر نخواهید از آن استفاده کنید، به صورت اتوماتیک قابلیت جمع شدگی دارد. یعنی کافی است که شما یک دکمه مخصوص در آن را لمس کنید و یک سیستم درایو اتوماتیک باعث باز شدن آن می‌ شود. در حقیقت در سه حالت می‌ توانید این کار را انجام دهید، به صورت دستی، کنترلی یا برقی، امکان باز و بسته کردن این سقف‌ ها وجود دارد.
 • این سقف‌ ها از طریق راه‌ های مختلف کشویی، تا شدن، چرخاندن یا بلند کردن، قابلیت جمع شدن دارند. زمانی که می‌‌خواهید آنها را بخرید، خودتان انتخاب می‌‌کنید که کدام مدل را می‌‌‌ خواهید خرید کنید.
 • بر اساس کاربرد آنها طرح‌های مختلفی هم زده می‌ شود. هر نوع از آنها یک سری طراحی هوشمند دارند و شما از طریق آنها قادر هستید جابجایی را انجام دهید.

 

مزایای نصب سقف متحرک

 

"</h2

 

 • از دیگر نکات استفاده سقف متحرک این است که شما قادر هستید زیر این سقف‌ها لامپ ال ای دی نصب کنید که برای فضای باز و تراس هم گزینه مناسبی است و باعث می ‌شود تا حالت خوب و جذابی در هنگام شب به وجود بیاید.
 • سقف‌های متحرک پارچه‌ ای معمولاً به اندازه ۱۵ سال عمر می‌ کنند. در نتیجه اگر درست از آنها استفاده کنید، مدت زمان طولانی برای شما دوام می‌ آورد.
 • اگر از سقف متحرک برای استخر استفاده می‌ کنید، برای زمان‌ هایی که برف و باران وجود دارد، می‌ توانید از آنها استفاده کرده و به صورت بسته آنها را در بیاورید تا مشکلاتی مانند برف و باران نتواند به استخر آسیب وارد کند.
 • نکته‌ ای که در مورد استفاده سقف متحرک وجود دارد، این است که حتماً باید یک آب‌ بندی یکپارچه در آنها وجود داشته باشد. به این صورت که آب باران به طرز هوشمندانه‌ ای بتواند به محل تخلیه انتقال پیدا کند. اگر شما چراغ روشنایی ۳۶۰ درجه ال ای دی هم نصب کرده باشید که قابلیت تنظیم داشته باشد، خیلی راحت با وجود این سقف‌ ها می‌‌ توانید یک فضای زیبا و روشن را تجربه کنید.

 

مزایای استفاده از سقف متحرک

 

استفاده از سقف متحرک می‌ تواند مزایای زیادی داشته باشد اما اگر بخواهیم به مهمترین ها اشاره کنیم، می‌ توانیم موارد زیر را نام ببریم:

 • این سقف‌ ها انعطاف پذیری عالی دارند و اگر آنها را به طور کامل ببندید، نور خورشید، باد و باران وارد نمی‌‌ شوند.
 • اگر هم به طور کامل جمع شوند، خورشید می‌ تواند از طریق آنها به فضا بتابد. در نتیجه شما دقیقاً شرایط محیط اطراف را تحت کنترل می‌ گیرید.
 • وجود این سقف‌ ها باعث می‌ شود که محیط از آب باران در امان باشد‌. در نتیجه اگر در مناطق پرباران و مرطوب زندگی می‌ کنید، دیگر نگران آسیب آب باران به فضا نیستید.
 • استفاده از سقف متحرک باعث می‌ شود فضای نشیمن گاهی گسترش پیدا کند، زیرا شما راحت‌ تر می‌ توانید شرایط آب و هوایی را کنترل کنید. مطمئن باشید که در قیمت خانه شما هم تاثیر بسیار مثبتی خواهد گذاشت.

 

 

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *