درب اتوماتیک پارکینگ خانه

وسایل درب اتوماتیک پارکینگ منزل

وسایل درب اتوماتیک برقی پارکینگ منزل

درب اتوماتیک پارکینگ خانه :پیشرفت علم و تکنولوژی سبب ارتقاء وسایل در بخش‌های مختلفی شد. یکی از همین موارد طراحی و تولید درب اتوماتیک است. این درب بر اساس آخرین متدهای مهندسی و تکنولوژی توسط یکسری کارشناسان و متخصصان ساخته شده است.

از درب های اتوماتیک برقی در واقع برای رفاه هرچه بیشتر مصرف کننده استفاده می شود. ضمن آنکه از لحاظ بهداشتی نیز برای مصرف کننده مطمئن تر خواهد بود.

برای خرید و آشنایی با کرکره برقی پنجره کلیک کنید.

استفاده از درب‌های معمولی در محیط‌های عمومی و پر تردد به یک مسئله سخت و گاهی دردسرساز تبدیل شده بود. چون گاهی اوقات افرادی که به آن محل رفت و آمد داشتند، از لحاظ جسمی دچار ناتوانی بوده یا با یا به دلیل به‌ همراه داشتن وسایل نمی‌توانستند پی‌درپی درب را باز و بسته کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره راگان با ما در تماس باشید:

021-44107149

021-44107148

درب اتوماتیک پارکینگ

پس به این ترتیب درب های اتوماتیک در مکان‌های مختلف قرار داده شد تا رفت‌وآمد افراد به‌ سهولت صورت بگیرد. برای ساخت این درب از فرمول‌های متعدد و بسیار نوین استفاده‌شده و اجزای به‌ کار گرفته شده در آن کاملاً تست شده و با کیفیت هستند.

دربهای اتوماتیک فروشگاه ها و درب اتوماتیک پارکینگ

درب اتوماتیک پارکینگ خانه :این درب ها هر کدام به نحوی فعالیت می کنند که برای مصرف کننده های خود به نوعی راحت ترین روش را داشته باشد. به عنوان مثال درب های پارکنیگ دارای یک ریموت های کنترلی می باشد که نیاز به دسترسی شخص نباشد. یا درب های اتوماتیک فروشگاه ها دارای برخی چشمی ها هستند که با دیدن شخص به خودی خود درب ها را باز مینمایند.

درب اتومات یک چند مدل را شامل می شود؟

در ابتدای طراحی و تولید، نبود یکسری امکانات و وقت کافی باعث شد که افراد تنها یک نوع درب اتوماتیک را تولید کنند. اما رفته‌ رفته این شرایط فراهم شد تا این درب ها در مدل‌ها و اندازه های گوناگونی تولید شوند. در این قسمت برای آشنایی هر چه بیشتر شما به معرفی چند مدل از درب‌های اتوماتیک به‌ صورت تفکیک شده و مختصر می‌پردازیم. توجه داشته باشید شکل، اندازه و حتی عملکرد هر یک از درب‌ها بسیار متفاوت بوده  و امکانات مختلفی را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد.

کرکره برقی چیست؟ بیشتربخوانید..

به‌ عنوان مثال برای باز و بسته کردن درب های پارکینگی ریموت کنترل لازم است. اما درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای به یک چشمی هوشمند شده‌اند که هر زمان که یک شخص به آن در نزدیک می‌شود، به طور اتوماتیک و در بازه زمانی کوتاه در باز یا بسته می‌شود.

مدل های درب اتوماتیک خانه

فروش درب اتوماتیک خانه
درب اتوماتیک پارکینگ خانه

درب های اتوماتیک برای خانه همان طور که در بالا تر به آن اشاره نمودیم دارای مدل های مختلفی می باشد.

 

درب های چند تکه Sectional Door

این نوع درب ها عموما دارای چند تکه مختلف می باشند. این تکه ها به صورت افقی در کنار هم قرار گرفته و در زمان بسته شدن به موازات سقف قرار می گیرد.

 

درب‌ های کرکره ای ( Roller Door )

این نوع درب ها همانند کرکره های قدیمی حول یک محور چرخیده و در زمان بسته شدن در یک نقطه ایست می کند. همان‌طور که از نام آن مشخص است درب‌های کرکره‌ای همانند کرکره های قدیمی در حول یک محور چرخیده و هنگام بسته شدن در یک نقطه متوقف می‌شوند. برای خرید این نوع درب شما می‌توانید به فروشگاه اینترنتی درب آذین مراجعه کنید.

درب ریلی یک سمتی ( siliding Door )

این نوع درب ها دارای یک ریل ثابت بر روی زمین میباشند و در هنگام باز و یا بسته شدن به یک سمت میروند.

درب های لولا دار اتوماتیک ( Swing Door )

نحوه باز و بسته شدن این درب‌ها به‌ صورت ریلی بوده اما در دو نوع دو لنگه و تک لنگه به فروش می‌رسد که هر یک حول یک محور به سمت دیگر باز یا بسته می‌شوند.

قطعات درب های اتوماتیک منازل

درب اتوماتیک خانه شامل قطعات زیادی است که به طور کلی می توان آنها را در شش گروه دسته بندی نمود.

گیربکس درب اتوماتیک یا جعبه دنده

این بخش مکانیکی سیستم به حساب می آید و کارش انتقال نیروی موتور به تسمه تایم می باشد. نوع گیربکس با توجه به نوع درب متفاوت می باشد و معمولا زنجیر یا تسمه بازویی می باشد.

قیمت قفل برقی درب حیاط به چه عوامی بستگی دارد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

برد الکترونیک

وظیفه این بخش تنظیم زمان باز و بسته شدن درب می باشد. محل قرار گیری این بخش در انواع درب های اتوماتیک مانند کرکره برقی متفاوت می باشد.

موتور الکتریکی

موتورها اکثرا از نوع DC بوده و با ولتاژ 24 ولت تا 90 ولت کار می کنند . این موتورها باید با کمترین میزان صدا و نویز کارکنند و تک فاز هستند. جهت جرکت موتورهای درب اتوماتیک را می توان توسط یک خازن تغییر داد. در درب های 2 لنگه از 2 موتور استفاده می شود. در بقیه انواع درب یک موتور کافی است.

شستی کنترل دستی درب اتوماتیک

در صورت نبودن ریموت از 2 شستی برای باز و بسته کردن درب استفاده می شود. شستی بسته شدن داخل درب نصب می شود و شستی باز کردن بیرون درب.

تجهیزات ایمنی درب اتوماتیک

تجهیزاتی هستند که حرکت درب را اعلام می کنند و جهت جلوگیری از برخورد درب با افراد و وسایل دیگر به کار می روند. به عنوان مثال سسنور مادون قرمز یا چشمی. 2 عدد (فرستنده و گیرنده) سنسور در داخل و خارج درب قرار دارند. یکی نور مادون قرمز را ارسال و دیگر دریافت می کند. در صورتی که مانعی بین این نور قرار گیرد فرمان توقف درب اتوماتیک طبق تنظیمات قبلی صادر می شود.

تجهیزات و لوازم جانبی 

بدون شک برای طراحی و راه‌ اندازی درب های اتوماتیک از تجهیزات بسیار زیادی استفاده‌ شده است‌. اما تجهیزات این در تنها مختص به زمان طراحی و تولید آن نیستند. چون در هنگام استفاده نیز یکسری وسیله نیاز بوده که به واسطه آن ها در باز و بسته شود. در این قسمت به چند مورد از این تجهیزات و لوازم جانبی اشاره می‌کنیم. قطعات مورد نیاز برای ساخت درب اتوماتیک شامل برد الکترونیک، موتور الکتریکی، شصتی کنترل دستی، تجهیزات ایمنی، ریموت کنترل، گیربکس است. اما در حالت کلی در این نوع درب ها  از سیستم الکترومکانیکی استفاده‌ شده که در این سیستم موتور الکتریکی و قسمت مکانیکی یا همان گیربکس نقش مهمی را ایفا می‌کنند. در ادامه با درب اتوماتیک پارکینگ خانه بیشترآشنا خواهیم شد.

ریموت کنترل درب اتوماتیک

نصب درب اتوماتیک خانه
درب اتوماتیک پارکینگ خانه

همان طور که از نام آن مشخص است یک دستگاه کنترل از راه دور است که دارای برد الکترونیکی و کلیدهایی برای صدور دستورات مختلف می باشد.

 

قطعات درب اتوماتیک در منازل

گیربکس درب اتوماتیک یا جعبه دنده، برد الکترونیک، موتور الکتریکی درب اتوماتیک، شستی کنترل دستی درب اتوماتیک، تجهیزات ایمنی درب اتوماتیک، ریموت کنترل درب اتوماتیک.

اجزای اصلی درب اتوماتیک پارکینگ خانه

درب اتوماتیک شامل اجزای مختلفی می باشد. برای باز و یا بسته کردن انواع درب اتوماتیک سیستم هایی با مکانیسم های متفاوت طراحی شده است که اکثرا از نوع الکترومكانیکی می باشند. قسمت های اصلی یک سیستم درب باز کن اتوماتیک با مکانیسم الکترومكانیکی را به صورت زیر است.

 موتور الکتریکی

اکثرا برای سیستم های درب بازکن اتوماتیک از موتورهای تکفاز استفاده می شود , این موتورها قابلیت چپگرد راستگرد شدن دارند. لذا از موتورهای تک فاز با دو سیم پیچ مشابه استفاده می شود. باسری قرار گرفتن یک خازن با هر کدام از سیم پیچ ها می توان جهت حرکت موتور را تغییر داد.

عمدتا چهار سیم جداگانه از موتور خارج می شود که یک سیم به عنوان اتصال به زمین و دوسیم دیگر به دو سر خازن وصل می گردند. يك سيم باقی مانده نیز مشترك مي باشد. تمام سیم های موتور در انتها به ترمینالهای مدار الکترونیکی وصل می شوند. این موتورها در توانهای ۵۰ وات تا ۱۰۰۰ وات برای انواع درب اتوماتیک از نظر اندازه و وزن مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا تعمیر کرکره برقی امکان پذیر است؟

فقط در درب اتوماتیک دو لنگه از دو موتور استفاده می شود. در بقیه انواع درب اتوماتیک از یک موتور مورد استفاده می شود. نکته ی مهمی که باید درباره کار موتور توجه نمود این است که کار مداوم موتور الکتریکی در این سیستم ها باعث داغ شدن موتور و آسیب دیدن آن می شود. بنابر این باید از باز و بسته کردن پشت سرهم درب اجتناب کرد.

قسمت مکانیکی یا گیربکس

به دلیل کافی نبودن نیروی موتور الکتریکی برای باز و بسته کردن انواع درب اتوماتیک ، بنیروی موتور به کمک یک سیستم مکانیکی افزایش داده می شود. برای این کار از  جعبه دنده  استفاده می شود. نحوه انتقال نیرو پس از افزایش نیرو به کمک جعبه دنده نسبت به انواع درب اتوماتیک انتخاب می شود. مثلا برای درب های کشویی نیرو به کمک چرخ دنده از محور محرک مکانیکی به دنده های شانه ای موجود در قسمت پایینی درب منتقل می گردد.

در مورد درب های یک تکه  و درب های تکه ای که به صورت عمودی باز و بسته می شوند نیرو به کمک زنجیر انتقال می یابد و برای درب های تک لنگه یا دو لنگه درب توسط بازو هایی باز و بسته می شود. در بعضی از مدل های درب های دو لنگه یا تک لنگه سیستم گیربکس متشکل است از پیچ حلزونی و مهره متصل به آن که با چرخش پیچ و حرکت مهره در باز و بسته می شود.

گیربکس درب های اتوماتیک یکی از مهم ترین اجزا پس از موتور ها می باشد.

روش باز و بسته کردن این دربها با دست 

  • در مواقع لزوم  باید محور گیربکس را خلاص کنیم تا بتوانیم درب ها را به صورت دستی باز وبسته نماییم.
  • سيستم های در بازكن بازويي خلاص کردن درب ها توسط آچار آلن كه بر روي قسمت موتور، گيربكس قرار داده شده انجام مي گيرد.
  • درب های کرکره ای و درب های یک تکه چرخان یا چند تکه که دستگاه اصلی روی سقف نصب می شود.

توسط یک ریسمان آویزان می توان کار خلاص کردن را انجام داد و در سیستم هايی که برای انواع درب اتوماتیک کشویی ساخته شده اند این کار با باز کردن درب کوچک روی دستگاه اصلی توسط یک سويچ انجام می گیرد .

برد الکترونیکی

انواع درب اتوماتیک خانه
درب اتوماتیک پارکینگ خانه

یک مدار الکتریکی برای کنترل و تنظیم کردن زمان باز و بسته شدن درب به کار می رود و محل قرار گیری آن در سیستم های مختلف درب متفاوت است. برای مثال این برد در سیستم های درب های لولایی به صورت جداگانه در یک تابلو در کنار در نصب می گردد و در سیستم های درب اتوماتیک ریلی روی دستگاه اصلی.

تجهیزات ایمنی

برای جلوگیری از آسیب رسیدن به وسایل نقلیه و افراد , در زمان باز و بسته شدن درب، از لوازم تجهیزات درب اتوماتیک استفاده می شود.

که هم حرکت درب را اعلام کند و هم در صورت عبور فرد یا خودرو هنگام حرکت درب به خصوص بسته شدن درب، آن را به نحو مناسب متوقف نماید یا باز کند. برای کنترل درب در این حوضه از ابزار های زیر استفاده می شود.

سنسورهای مادون قرمز

سنسور های Infra red یا مادون قرمز که به چشمی نیز معروف هستند. آنها دارای دو قسمت جداگانه فرستنده  و گیرنده  است. حداقل یک جفت سنسور در قسمت بیرونی بر روی دیوار و یا پله های خاصی با ارتفاع مناسب نصب می شوند. که فرستنده مادون قرمز را به کمک یک دیود گالیم آرسنيد ارسال و این اشعه توسط یک فتودیود توسط گیرنده دریافت می شود.

برای نشان دادن دریافت اشعه توسط گیرنده یک LED بر روی فرستنده قرار می گیرد که در مواقع دریافت اشعه خاموش است. هنگام عبور یک فرد یا خودرو از درب دریافت اشعه قطع می شود و LED روشن می شود و یک رله داخل گیرنده تحریک می شود.

در این زمان کنتاکتهای رله به مدار الکتریکی کنترل تعبیه شده بر روی برد الکترونیکی متصل می شوند. دستور لازم را برای توقف درب یا باز شدن درب را به موتور صادر نماید .

کلید های کنترل دستی

دو کلید جهت حرکت دادن درب در زمانی که ریموت کنترل در دسترس نیست وجود دارد. یک کلید برای باز کردن درب و کلید دیگر برای بسته شدن درب که باید این دو کلید در مکانی مناسب که هم ایمن و هم در دسترس باشند قرار داد.

ریموت کنترل

برای کنترل انواع درب اتوماتیک از راه دور معمولا از ریموت کنترل که نوع فرستنده رادیویی کوچک است استفاده می شود. فرستنده دارای کلید های فشاری جهت باز و بسته کردن یا توقف درب است. دستگاه ریموت به همراه آنتن و مدار گیرنده رادیویی روی مدار الکترونیکی اصلی اجزای ارتباط رادیویی دستگاه را تشکیل می دهند.

درب اتوماتیک پارکینگ
درب اتوماتیک پارکینگ خانه

استفاده از هرگونه وسیله غیر مرغوب در تولید این کالا می‌تواند مشکلات زیان‌باری را به بار آورد.درب های اتوماتیک همانند هر وسیله و ابزاری از انواع و اقسام مختلفی ساخته‌شده که هر یک از آن‌ها دارای خصوصیات هستند. اما در حالت کلی می‌توان به دو نوع شیشه‌ای و پارکینگی اشاره کرد. شرکت‌های مختلفی در زمینه طراحی تولید و فروش درب‌های اتوماتیک گام برداشته‌اند اما افراد نمی‌توانند به همه برندها اعتماد کنند.

چون خیلی‌ها از افراد از موقعیت سوءاستفاده کرده و کالای نامرغوب تولید می‌کنند. پس بهترین انتخاب برای این افراد شرکت درب آذین است‌. برای اطلاعات هرچه بیشتر شما در ادامه مقاله بیشتر به خصوصیات و انواع درب اتوماتیک می‌پردازیم.

نحوه نصب درب اتوماتیک بیشتربخوانید

کلام آخر

همان طور که مشاهده کردید ما در این مقاله در رابطه با اجزا و تجهیزات متعدد درب اتوماتیک یک سری نکات را به سمع و نظر شما عزیزان رساندیم. همیشه افراد برای خرید وسایل متعدد تلاش می‌کنند تا بهترین برند و شرکت را انتخاب کنند. بدون شک توصیه ما به این افراد انتخاب سایت فروش درب آذین است.