چگونه صدای کرکره برقی را کم کنیم

روش های رفع صدای کرکره برقی

 

برای رفع صدای کرکره برقی اتوماتیک مورد استفاده خود این مقاله را مطالعه کنید…

صدای زیاد کرکره‌های برقی قطعاً ناخوشایند خواهد بود و سبب شده تا همسایگان نیز به این موضوع اعتراض داشته باشند. ما در این مطلب قصد داریم تا درمورد این ‌که چطور و چگونه صدای کرکره برقی را کم کنیم، توضیح دهیم.

عوامل مختلفی در تولید صدای زیادی کرکره برقی تأثیرگذار هستند که قطعاً باعث سلب آسایش اطرافیان می‌شوند. روش‌های متعددی وجود دارد  که شما می ‌توانید بر اساس نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب کنید.

برای مشاوره خرید و تعمیر و یا تعویض کرکره های برقی می توانید با کارشناسان مجرب شرکت درآذین با شماره های زیر در ارتباط باشید.

021-44107148

021-44107149

دلایل مهم برای ایجاد صدا در کرکره های برقی  اتوماتیک

درب‌های اتوماتیک کرکره ای در بسیاری از مکان‌ ها همانند منازل، پارکینگ ‌ها و مجتمع‌ های تجاری، اداری، بیمارستان ‌ها و … استفاده می‌ شوند. اما با گذشت زمان بنا به دلایل مختلفی ممکن است صداهای ناخوشایندی را از خود تولید کنند. این صداها قطعاً آزاردهنده بوده و معمولاً در حین باز و بسته شدن شنیده می ‌شوند .اکثر این صداها به دلیل وجود اشکالات جزئی در تیغه‌ ها یا موتور و ایجاد می‌شود.

اگر اختلالی در حین کارکرد کرکره برقی ایجاد شود و یا قطعاتی همانند ریل یا تیغ اصطکاک داشته باشند، موجب تولید صدای آزارد هنده ای خواهند شد. انواع صداهایی که توسط کرکره‌های برقی اتوماتیک تولید می‌شوند، عبارت‌اند از»

تلق تولوق تیغه

در زمان باز و بسته شدن و کار کردن کرکره برقی و درگیر شدن آن با ریل آلومینیومی، تولید صداهای آزاردهنده از موتور کرکره برقی در زمان باز شدن آن شنیده می شود. این صدای تلق تولوق تیغه می تواند به علل زیر مربوط شود:

برخورد تیغه‌ها با یکدیگر؛ زمانی که تیغه کرکره با یک دیگر برخورد داشته باشند بدون شک چنین صدایی در زمان کار کرکره برقی شنیده می شود.

عدم کیفیت مواد اولیه؛ زمانی که از مواد بی کیفیت در ساخت تیغه استفاده شود، پس از مدتی سبب ایجاد صدا های آزاردهنده ای می شود.

وجود گرد و غبار در تیغه‌ها؛ تجمع گرو غبار در تیغه می تواند یکی از علل اصلی صدای تلق تولوق باشد.

 کند کار  کردن کرکره برقی

یکی دیگر از دلایل ایجاد صدای کرکره، درگیر شدن با تیغه ریل آلومینیوم است. برای این ‌که مطمئن شوید صدا به ایین دلیل است، بعد و در زمان بازار بالا و پایین رفتن کرکره به صدای آن توجه داشته باشید. اگر حرکت تیغه‌ها به شکل بریده ‌بریده باشد، دلیل اصلی آن کند کار کردن کرکره است.

تولید صدای ناخوشایند از موتور

در برخی مواقع معمولاً صدای اضافه از کرکره‌ها شنیده می‌شود، در زمان باز شدن درب است. اگر در مدت زمان باز و بسته شدن کرکره متوجه این صدا شدید، مشکل اصلی از موتور کرکره است.

پایین بودن وزن تیغه ها

  1. پایین بودن وزن تیغه باعث سر و صدا پس از چند ماه می شود. قلاب های تیغه در زمان بالا و پایین رفتن بیشترین درگیری را با هم دارند. با پایین بودن وزن تیغه این قلاب ها به راحتی تغییر شکل پیدا کرده که همین تغییر باعث سر و صدا می شود. هر چند که روز اول صدایی در کار نبوده است.
  2. کوره رنگ نامناسب باعث سر و صدا می شود. پاشیده نشدن یکدست رنگ در مسیر نری و مادگی ( قلاب ) تیغه باعث سر و صدا می شود.
  3. تیغه با وزن پایین و نداشتن ایج بالا در تغییرات فصل دچار انقباض و انبساط شده و باعث سر و صدا می شود.
  4. در زمان مونتاژ کردن تیغه ها دقت لازم را داشته باشید تا تیغه ها بصورت کاملا افقی وارد همدیگر بشوند. در صورت داشتن فشار و یا کجی در هنگام مونتاژ مطمئنا تیغه ها از همان لحظه اول به سر و صدا می افتد.

چگونگی کاهش و رفع صدای کرکره برقی

 روش های رفع صدای کرکره برقی

1-شستن تیغه ها

اولین کاری که شما باید برای رفع این مشکل انجام دهید، شستشوی تیغه ها و اتصالات آن است. چرا که معمولاً در این قسمت ها گرد و غبار زیادی جمع می ‌شود. نکته مهمی که در این خصوص وجود دارد این است که مراقب باشید مواد شوینده به داخل موتور کرکره نفوذ نکند. زیرا سبب خراب شدن آن می‌شود.

2-افزایش قطر لوله

اگر صدای تیغ‌ها با شستن رفع نشد، می‌توانید قطر شفت و رول کرکره را افزایش دهید. با این کار اصطکاک بین تیغه ‌ها کاهش پیدا کرده و  به‌ طور کلی صدا رفع خواهد شد.

3-غضروف آلومینیومی

در این مرحله می‌ توان از غضروف آلومینیومی در میان تیغه‌ ها استفاده کنید. با این کار چرخش تیغه کرکره برقی و آسان‌تر شده و دیگر صدایی ایجاد نمی‌ شود.

4-تعویض تیغه ها

یکی دیگر از راه‌های کاهش صدای کرکره برقی تعویض تیغه ها می باشد. استفاده از تیغه‌ های با کیفیت سبب شده تا شما این مشکل را به‌ راحتی حل کنید. قبل‌ از خرید کرکره برقی بهتر است که به کیفیت تیغه‌ ها توجه کنید.

5-تعمیر گیربکس

در برخی مواقع تعمیر گیربکس یکی از بهترین روش‌ ها برای کاهش صدای کرکره برقی است. شما باید بر این کار از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

جمع‌بندی

ما در این مطلب بهترین روش‌ها را برای کاهش صدای کرکره برقی به شما ارائه دهیم. در حقیقت بهتر است که علت اصلی این مشکل را پیدا کرده و سپس و براساس آن یکی از روش‌های مناسب را در مورد انتخاب قرار دهید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع درب اتوماتیک می توانید به مجموعه ما اعتماد کنید.