شنبه تا چهارشنبه

08:00 الی 17:00

آموزش عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای

نحوه عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای

 

سال‌های بسیار زیادی است که از ساخت درب اتوماتیک شیشه‌ای در جهان می‌گذرد. ساخت و خدمات درب اتوماتیک شیشه ای درگذشته به صورت انحصاری در اختیار کشورهای اروپایی قرار داشت و کشور ما فقط واردکننده بود. اما بعد از گذشت ۵ دهه از تولید درب اتوماتیک شیشه‌ای در اروپا، این صنعت وارد کشور ما شد و طرفداران زیادی برای استفاده و نصب درب اتوماتیک شیشه‌ای در کشور پیدا کرد. با گذشت مدت‌ زمان اندکی احساس نیاز برای تعمیر، نگهداری و خدمات درب اتوماتیک شیشه‌ای در کشور موجب شد تا تکنسین‌ها به فکر ساخت و تعمیر این محصول بیافتند. تاکنون پیشرفت زیادی در این صنعت داشته‌اند. برای آشنایی با مراحل عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای با ما همراه شوید.

 

مشکلات احتمالی درب اتوماتیک شیشه ای پس از ضربه خوردن

 

عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای و تعمیر دربهای شیشه ای اتوماتیک


اگر بر اثر برخورد اشیاء یا افراد با درب اتوماتیک شیشه ای ، دستگاه هنگ کند. یا به درستی باز و بسته نشود؛ در این مواقع اگر درب اتوماتیک شیشه ای شما کابا باشد، با ریست کردن دستگاه از طریق کلید دستگاه به حالت اولیه خود باز می گردد.

در حالی که در اپراتورهای Optima و دیگر اپراتورها با خاموش و روشن کردن، درب اتوماتیک است که دستگاه به حالت عادی عمل خواهد کرد.
گاهی بر اثر ضربه هنگرهای دستگاه از جای خود خارج می شوند. در این مواقع با جا انداختن درب های متحرک و تنظیم هنگرها، درب دوباره در حالت عادی به کار خود ادامه می دهد.
در بعضی مواقع با ضربه خوردن درب های اتوماتیک شیشه ا ی، راهنمای کف دچار شکستگی می شود. این مشکل نیز با تعویض این قطعه قابل حل است.

 

باز و بسته شدن بی دلیل درب

این در شرایطی رخ می دهد که بدون حضور پیدا کردن ماهیتی مقابل سنسور، درب اتوماتیک باز و بسته می گردد. در صورت مواجه با چنین وضعیتی، ابتدا مطمئن شوید سنسور مادون قرمز درب در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار ندارد.

همین طور توجه کنید که لامپ مهتابی یا هر منشأ تابش فلورسنت دیگری مجاور آن نیست. در صورتی که این دو مورد را مشاهده نکردید، به احتمال زیاد سنسور درب دچار عیب شده است. در این صورت باید از کارشناس مربوط بخواهید که برای برطرف ساختن آن، به محل مراجعه نماید.

 

تاخیر در باز شدن درب اتوماتیک شیشه ای

در عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای با وضعیت تاخیر در باز شدن درب خودکار روبرو خواهید شد. معیوب شدن گیرنده و مرکز کنترل درب می تواند به چنین حالتی منجر شود. برای حل این مشکل باید از کارشناس تعمیر درب های اتوماتیک درخواست کنید تا وضعیت را بررسی کرده و برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهد.

 

صدای جیر جیر درب های اتوماتیک

یکی از مشکلاتی که مصرف کنندگان درب های اتوماتیک شیشه ای با آن روبه رو می شود، صدا کردن درب ها در هنگام باز و بسته شدن است. این مشکل دارای دلایل مختلفی است که به چند نمونه از آن اشاره می نماییم.

مشکلات احتمالی درب اتوماتیک شیشه ای و عیب یابی آنها


شل شدگی یا پاره شدکی تسمه که گاها به خاطر نامرغوب بودن جنس آن بوجود می آید.
تمام شدن عمر هنگرها و از بین رفتن آن ها به خاطر تردد بالا و گاها استفاده از درب های متحرک بسیار بزرگ و غیر استاندارد که بسیار مشکل ساز می باشد.
خاک گرفتگی ریل ها و هنگرها که با عملیات تمیز کاری توسط کارشناسان شرکت مربوطه، مشکل حل خواهد شد.

 

درب باز شده ولی بسته نمی شود

در این حالت ابتدا کلید تعیین وضعیت اپراتور را بررسی نمایید که در حالت دائم باز و یا خلاص نباشد و حتما آن را در حالت اتوماتیک قرار دهید.

درصورتی که اپراتور مجهز به فتوسل (چشم ایمنی میان درب)‌ باشد بررسی نمایید که مانع فیزیکی در میان درب قرار نداشته باشد. به طوری که فرستنده و گیرنده فتوسل به صورت صحیح در مقابل هم قرار داشته باشند.

درصورت امکان برق دستگاه را قطع نمایید و درب را با دست حرکت دهید. تا از عدم وجود مانع فیزیکی در برابر بسته شدن درب مطمئن شود. سپس چک کنید که درب به صورت روان و یکنواخت حرکت کند.

مدار فرمان دستگاه را بررسی نمایید. درصورت مشاهده پیغام اخطار بر روی صفحه نمایش و یا شنیدن صدای بوق اخطار برای رفع عیب با تعمیرکار اپراتور تماس بگیرید.

 

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای چگونه خلاص می شود

در این حالت بررسی بفرمایید هنگام فشردن شاسی فرمان یا زدن دکمه ریموت آیا موتور روشن می شود یا خیر. در صورتی که صدای به طور کلی با قطع برق دستگاه، موتور در حالت خلاص قرار گرفته و می توان لت های متحرک را با دست حرکت داد و درب را باز کرد.

راهکار دیگر برای قرار دادن دستگاه در حالت خلاص، استفاده از کلید کنترل عملکرد اپراتور درب شیشه ای اتوماتیک می باشد. با استفاده از این کلید می توان اپراتور را در وضعیت دستی قرار داد. با این کار موتور از مدار خارج شده و می توان لت های متحرک را به راحتی با دست حرکت داد.

افراد متخصص

ضمانت کالا

کیفیت کار ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *