شنبه تا چهارشنبه

08:00 الی 17:00

فروش تیغه کرکره برقی

 آشنایی با انواع تیغه کرکره برقی

 

همانطور که حتما می دانید کرکره های برقی به صورت عمودی به سمت بالا و پایین حرکت می کنند. و برای این کار نیاز به اجزای مختلفی دارند تا بتوانند عملکرد خود را به صورت صحیح و اصولی انجام دهند. کرکره برقی شامل اجزای مختلفی مانند انواع تیغه کرکره برقی ، موتور، قوطی، شفت، صفحه پلیت، اندکپ یا یاتاق، جا قفلی، مرکز کنترل، یو پی اس و ریل می باشد. که وجود هر یک برای کار کردن این نوع از درب ها الزامی بوده و خرابی هر یک می تواند عملکرد درب را با اختلال مواجه کند.

موتور کرکره برقی می تواند در سه نوع توبلار، ساید و سنترال وجود داشته باشد. که هر یک بسته به وزن و اندازه درب می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در کرکره های کوچک که برای اماکنی که وسعت زیادی ندارند، موتورهای توبلار را به کار می برند و موتور ساید را در مواردی که درب ها کمی بزرگ تر می شوند به مصرف می رسانند و در نهایت موتورهای سنترال در درب هایی با وزن متوسط کاربرد دارند.

ریل کرکره برقی اجزایی از درب است که باعث می شود تیغه های درب از آن عبور کرده و به راحتی به بالا و پایین حرکت نمایند. این تیغه ها به دور قطعه ای به نام شفت رول می شوند و به بالا می روند. صفحه پلیت کرکره برقی نیز برای نصب موتور درب بر روی قوطی نصب می گردد. مرکز کنترل درب نیز وظیفه دارد تا فرمان های مورد نظر را از قسمت های مختلف دریافت نموده و آن را به سایر بخش های مربوطه انتقال دهد.

 

انواع تیغه کرکره برقی


بهترین نوع کرکره برقی

  • تیغه ها از نوع آلومینیوم فابریک ۶۰۶۳ باشد.
  • تیغه ها از نوع ۲ پل با حداقل وزن ۶ کیلوگیرم در هر متر مربع باشد.
  • از قوطی های آهن رنگ شده فابریک استفاده شده باشد.
  • ترجیها از ریل آهنی و یا ریل آلومینیوم سخت شده استفاده شده باشد.
  • در داخل ریل ها حتما از درزگیرهای مخصوص استفاده شده باشد.
  • ترجیهاً از موتور ساید به دلیل قدرت بالا و سهولت در خدمات استفاده شود.
  • موتور ساید در داخل کاور مخصوص نصب شود.
  • از جا قفلی های با قابلیت ماکروسوییج استفاده شود.
  • تیغه انتهایی کرکره ۱۰ سانت، صاف و دارای نوار باشد.

 

انواع تیغه کرکره برقی

 

تیغه شفاف (پلی کربنات)

تیغه شفاف یا همان پلی کربنات از مقاومترین پلیمر ساخته شده و با مقاومت بالای خود باعث شده در اماکن امنیتی مختلف از آن استفاده شود. این تیغه ها ضد ضربه ،ضد گلوله ،غیر قابل اشتعال و بسیار شکیل و زیبا، در رنگهای گوناگون از جمله شیشه ای ، دودی ، مسی ، آبی و … ساخته می شوند. تیغه شفاف در طرح ها و مدل های مختلف در بازار وجود داردآ اما نکته ی بسیار مهمی که در خرید این نوع کرکره باید به آن دقت کرد جنس پلی کربنات و وزن آن می باشد و بسته به نوع کاربرد هر کدام باید انتخاب شود. وزن تیغه های امنیتی پلی کربنات در هر متر مربع باید بالای ۱۰ کیلوگرم باشد .این تیغه ها در وزن های پایین تر فقط کاربرد زیبایی دارد و از حالت امنیتی خارج می شوند.

 

تیغه رول گیتر (کرکره امنیتی)

این تیغه ها از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و با مفتول های فولادی آبکاری شده و با روکش آلومینیومی ساخته شده است. تیغه های رول گیتر ضد برش است. و با قرقره هایی طراحی شده که از دو طرف داخل ریل قفل می شوند و امکان خروج درب از ریل را، حتی با ضربه شدید می گیرد. این نوع کرکره برقی در ورودی بانکها، مراکز تجاری، طلافروشی ها و کلیه اماکن حساس با سطح امنیتی بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرد. وزن تیغه رول گیتر در هر متر مربع ۱۳ کیلوگرم می باشد. از این رو موتورهایی با قدرت بالاتر نسبت به کرکره های معمول استفاده می گردد. تیغه رول گیتر از لحاظ امنیت و استحکام در بالاترین سطح نسبت به سایر تیغه ها قرار دارد و برای مراکز و اماکن امنیتی اولین گزینه می باشد .

 

تیغه آلومینیوم یا اکسترود

از بیلت آلومینیوم ساخته شده و رنگ آن الکترو استاتیک (ضد خش) می باشد. که بیشتر در مغازه ها ،درب های صنعتی و سوله ها مورد استفاده قرار می گیرد. این تیغه ها به دلیل اینکه توخالی هستند و عایق صوتی محسوب نمی شوند. برای کرکره برقی منازل و پارکینگ ها توصیه نمی شود. وزن تیغه اکسترود در هر متر مربع (بسته به کیفیت و مرغوبیت آن تیغه) بین ۶ تا ۸ کیلوگرم می باشد. این تیغه ها دارای رنگ بندی مختلف می باشند.

 

قیمت تیغه کرکره برقی


 

تیغه فوم دار با جنس گالوانیزه

از جنس آلیاژ فولاد منیزیوم می باشد و داخل آن خمیر پلی اروتان ریخته می شود.  در کوره به صورت فوم شکل می گیرد و رنگ آن الکترو استاتیک (ضد خش) می باشد. این تیغه ها نسبت به تیغه های فوم دار با جنس آلومینیوم سنگین تر (هر متر مربع ۷ تا ۸ کیلوگرم) می باشند. این تیغه ها دارای رنگ بندی مختلف می باشند و نسبت به نمای ساختمان انتخاب می شوند. با توجه به اینکه فوم تزریق شده در این نوع تیغه ها عایق حرارت و صدا نیز می باشد جهت پروژه هایی که خاصیت عایقی نیز مطرح است می توان از این تیغه ها استفاده نمود. برای کرکره برقی پارکینگ منازل و کرکره پنجره ای این تیغه ها پیشنهاد می شود. اما نسبت به تیغه فوم دار آلومینیوم از لحاظ مرغوبیت جنس در رده ی پایین تری قرار دارد.

 

تیغه فوم دار با جنس آلومینیوم

از ورق آلومینیوم ساخته می شود و داخل آن خمیر پلی اروتان ریخته می شود. و در کوره به صورت فوم شکل می گیرد و رنگ آن الکترو استاتیک (ضد خش) می باشد. به علت سبک بودن و کم صدا بودن نسبت به تیغه های اکسترود از آن برای اماکن مسکونی و درب پارکینگی و پنجره ها استفاده می شود. این تیغه ها دارای رنگ بندی مختلف می باشند. و نسبت به نمای ساختمان انتخاب می شوند. با توجه به اینکه فوم تزریق شده در این نوع تیغه ها عایق حرارت و صدا نیز می باشد. جهت پروژه هایی که خاصیت عایقی نیز مطرح است می توان از این تیغه ها استفاده نمود. برای کرکره برقی پارکینگ منازل و کرکره پنجره ای این تیغه ها پیشنهاد می شود.

 

تیغه پانچ دار (سوراخ دار)

از پانچ شدن تیغه های آلومینیومی تک جداره این نوع تیغه کرکره برقی ساخته می شود. تیغه های پانج دار معمولا به صورت ترکیبی با تیغه های اکسترود جهت زیبایی و همچنین نفوذ نور به داخل محیط از جمله پارکینگ ساختمانهای جنوبی و فروشگاه ها استفاده می شود. لذا با توجه به اینکه این تیغه کرکره برقی ها از نوع تک جداره می باشند و از نظر مکانیکی مقاومت پایین تری نسبت به سایر کرکره برقی ها دارند استفاده از آن بصورت یک کرکره برقی کامل توصیه نمی گردد. و حداکثر تا ۵ عدد تیغه پانچ توصیه می شود. بهتر است جهت جلوگیری از نفوذ صدا و گرد وغبار از درون سوراخ های کرکره برقی پانج شده این سوراخ ها با تلق شفاف ( پلی کربنات ) پوشانده شوند.

 

افراد متخصص

ضمانت کالا

کیفیت کار ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع