شنبه تا چهارشنبه

08:00 الی 17:00

نکاتی در مورد کنترل باکس درب اتوماتیک

نکاتی در مورد کنترل باکس درب اتوماتیک

 

امروزه از درب های اتوماتیک در مکان‌ها و محل های مختلفی استفاده می شود. همانطور که میدانید درب های اتوماتیک دارای اجزای مهم و متنوعی می باشند که هر کدام وظیفه خاصی را بر عهده دارند. یکی از قطعات مهم در درب های اتوماتیک جعبه فرمان می باشد که البته خود این بخش دارای پیچیدگی خاصی است. جعبه فرمان به نوعی وظیفه کنترل درب اتوماتیک را بر عهده دارد. ما در این مقاله قرار است که به بررسی کنترل باکس درب اتوماتیک بپردازیم.پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

برای خرید استعلام قیمت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید

۰۲۱-۴۴۱۰۷۱۴۸

۰۲۱-۴۴۱۰۷۱۴۹

مشخصات کنترل باکس

با توجه به اینکه کلی فرامین اپراتور از قبیل تجزیه، تحلیل سرعت، دور کند و دور تند، ترمز انتهای کورس، رفت و آمد آن ها و تحلیل سرعت همه برعهده کنترل باکس می باشد. به همین دلیل از کنترل باکس به عنوان مغز دستگاه یاد می شود. همچنین این کنترل باکس اپراتور به ۲ شکل دیجیتال و آنالوگ عمل می کند. امروزه کنترل باکس دارای سیستم مجهز و کمک می باشند. این کنترل ها مجهز به سیستم عیب یاب خودکار و صفحه نمایش دیجیتالی هستند. از دیگر ویژگی های کنترل های امروزی می‌توان به قابلیت تنظیم درد به صورت چند حالت می باشند.

کنترل باکس درب اتوماتیک چیست؟

کنترل باکس درب اتوماتیک یک برد الکترونیکی است. معمولاً از این برد به عنوان جعبه فرمان در طراحی انواع درب های اتوماتیک استفاده می شود. به جز کنترل باکس دیگر وظیفه این برد آنالیز دستورات مختلفی می باشد که از طریق مصرف کننده به برد صادر می شود. به صورت کلی می توانیم بگوییم که این قطعه مغز دربهای الکترونیکی یا اتوماتیک است. نکته قابل توجه که شما باید در مورد باکس درب اتوماتیک بدانید این است که کلیه قطعات درب برقی یا اتوماتیک به کمک این قطعه کار می کند.

در نتیجه در صورت به وجود آمدن مشکلاتی هر چند جزئی در این قطعه، عملکرد درب های اتوماتیک به صورت خودکار مختل می شود. یکی از نکات مهمی که در بررسی کنترل باکس درب اتوماتیک حتماً باید به آن اشاره کنیم این است که مرکز همه پردازش ها در درب های اتوماتیک کنترل باکس است. لازم است که به این نکته اشاره کنیم که کنترل باکس درب اتوماتیک دارای قطعات مختلفی می باشد.

که اگر این قطعات از کیفیت خوبی برخوردار نباشند و یا در هنگام نصب، به درستی نصب آنها صورت نگیرد به مرور زمان و کار کردن درب اتوماتیک ممکن است خود به خود از کار بیفتد، به همین دلیل لازم است که شما در زمان خرید کنترل باکس درب اتوماتیک با متخصصین این امر مشورت کنید.

مجهز به عیب یاب خودکار و صفحه نمایش دیجیتالی می باشند و همچنین قابلیت تنظیم درب بصورت چند حالت می باشند.

هسته اصلی کنترل باکس درب اتوماتیک

به شکل کلی هسته اصلی کنترل باکس درب اتوماتیک از جعبه موتور تشکیل شده است. که شامل شفت، گیربکس و سایر قطعات داخلی می باشد. باید توجه داشته باشید که کنترل باکس این قابلیت را دارد که در هنگام ارسال سیگنال ها مبنی بر باز شدن در از سویی سنسورها با حرکت گریبگس باعث حرکت چرخ دنده ها شود و در را باز کند و بعد از مدت زمان مشخص و تعیین شده( این زمان قابلیت تنظیم دستی دارد) درب به صورت کاملاً اتوماتیک بسته میشود.

به عبارت دیگر می توانیم بگوییم که اصلی ترین و مهمترین کاری که یک درب اتوماتیک شیشه ای می تواند انجام دهد به وسیله فرمان کنترل باکس درب اتوماتیک صورت می گیرد و بدون وجود کنترل بر روی محصول هیچ اتفاقی رقم نخواهد خورد.

به عبارت دیگر اصلی ترین و مهم ترین کاری که یک درب اتوماتیک شیشه ای قرار است انجام دهد تحت فرمان کنترل باکس صورت می گیرد و بدون وجود کنترل باکس بر روی محصول هیچ اتفاقی  نخواهد افتاد.

قیمت کنترل باکس درب اتوماتیک

ویژگی اصلی قطعات درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک از اجزای مختلفی تشکیل می شوند. کنترل باکس یکی از اجزای اصلی می باشد که دارای ویژگی خاصی می باشد. کنترل همه جانبه سیستم و تمام دستگاه زیر نظر کنترل باکس می باشد. این قطعه به عنوان اصلی ترین قطعه مجموعه باید بتواند وظایف خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

به شکل طبیعی در صورت ایجاد مشکل در عملکرد این قطعه در عملکرد اصلی کل درب مشکل ایجاد می شود. کنترل باکس درب اتوماتیک نقش هسته اصلی و پردازنده را بر عهده دارد.

یکی از اصلی ترین ویژگی های این قطعه که از قطعات مهم و اصلی درب اتوماتیک است. کنترل همه جانبه سیستم است و در واقع تمام دستگاه زیر نظر این قطعه کار میکند. این محصول به عنوان اصلی ترین قطعه مجموعه باید بتواند وظایف خود را به خوبی انجام دهد . طبیعی است که در صورت ایجاد مشکل در عملکرد این قطعه در عملکرد اصلی کل درب مشکل ایجاد می شود. این قطعه نقش هسته اصلی و پردازند را بر عهده دارد.

وظایف اصلی قطعات داخلی و خارجی درب اتوماتیک

تمامی قطعات وعملیات داخلی و خارجی درب اتوماتیک شیشه ای نظیر سنسورها، موتور، انکدر موتور، ولتاژ برق ورودی و خروجی به موتور و غیره از کنترل باکس فرمان می گیرند.
تمامی مشکلات و ایراداتی که مخل عملکرد درست درب اتوماتیک شیشه ای باشد از طریق کنترل باکس در کلید تعیین وضعیت در قالب کدهای خطایی تعریف شده در کاتالوگ دستگاه ظاهر می شوند و تعمیرکار به راحتی می تواند از طریق این کدها مشکل درب را برطرف نماید.

به این نکته نیز باید اشاره کرد که در برخی برندها برای رفع ایرادات دستگاه درب اتوماتیک باید مدارفرمان چک شود. زیرا کدهای خطا از طریق سون سگمنت (۷ segment) تعبیه شده روی سیستم کنترل نمایش داده می شود. تمامی تنظیمات برای حالات بازشوی کامل ، نیمه بازشو ، بازشوی یک طرفه درب اتوماتیک شیشه ای توسط این سیستم قابل اجرا می باشد.

 

 

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *