شنبه تا چهارشنبه

08:00 الی 17:00

مزایای کرکره اتوماتیک به کرکره سنتی

تفاوت کرکره برقی با کرکره سنتی

تفاوت کرکره برقی با کرکره سنتی :سالیان زیادی است که کرکره های سنتی در اکثر فروشگاه‌ها و مغازه‌های مختلف استفاده می‌شوند. قطعاً مشاهده کرده‌اید که صاحبان مغازه برای باز و بسته کردن این کرکره‌ها با مشکلات زیادی روبرو بوده و باید نیروی زیادی را صرف باز  کردن کرکره‌های قدیمی کنند. درواقع و با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، روی کار آمدن کرکره برقی اتوماتیک تحول بزرگی را در صنعت تولید درب های امنیتی ایجاد کرد.

کرکره امنیتی در حال ‌حاضر مورد استقبال اکثر افراد قرار گرفته و و جایگزین مدل‌های سنتی شده است.  با وجود این‌ که در حال‌ حاضر بیشتر فروشگاه‌ها، مغازه‌ها،انبارها و… از کرکره های اتوماتیک استفاده می‌کنند، اما برخی هنوز دلیل آن را نمی‌دانند. به‌همین خاطر نیز ما در این مطلب قصد داریم تا مزایای کرکره اتوماتیک نسبت به کرکره سنتی را مورد بررسی قرار دهیم. به‌ همین خاطر پیشنهاد می‌شود حتماً در این مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره رایگان و خرید با ما در تماس باشید…👇 

۰۲۱-۴۴۱۰۷۱۴۸

۰۲۱-۴۴۱۰۷۱۴۹

 مهم‌ترین مزایا کرکره اتوماتیک

مهم‌ترین ویژگی کرکره‌های اتوماتیک برق نسبت ‌به مدل‌های سنتی سطح ایمنی بالای این نوع کرکره ها است. در مدل‌های سنتی برای فراهم ‌سازی امنیت باید از قفل‌های کتابی در قسمت پایینی کرکره استفاده می‌کرد و که چندان امنیت مناسبی نداشت و سارقان می‌توانستند با روش‌های مختلف قفل را باز کنند.

اما کرکره‌های برقی همانند همان طور که از نام آن‌ها پیداست، با استفاده از برق کار کرده و همین موضوع سبب افزایش ایمنی آن‌ها می‌شود. کرکره‌های اتوماتیک  متشکل از یک قفل و ترمز الکترومکانیکی بوده و نیازی نیست که به‌ صورت دستی آن‌ها را قفل کرد. به‌ همین خاطر نیز می‌توان گفت که یکی از مزایای کرکره اتوماتیک و کرکره سنتی نسبت ‌به کرکره سنتی امنیت بسیار بالای آن است.

برای آشنایی با تنظیمات کرکره برقی کلیک کنید…!

 استفاده‌ راحت

از دیگر مزایای کرکره‌های جدید نسبت ‌به کرکره های قدیمی می‌توان به  راحتی استفاده از آن‌ها اشاره کرد. در زمان استفاده از کرکره های سنتی و قدیمی باید با استفاده از نیروی دست زیادی آن را باز و بسته کنید که این کار قطعاً انرژی زیادی را از شما می‌گیرد. باز و بسته کردن کرکره قدیمی چندان کار ساده‌ای نبود. همچنین باید آن‌ها را به شکل مداوم روغن ‌کاری کرد تا حرکت آن‌ها  روان باشد.

این در حالی است که کرکره‌های برقی به‌ هیچ ‌وجه چنین مشکلاتی را به‌همراه ندارند. شما به ‌منظور باز کردن  کرکره و اتوماتیک و تنها به یک ریموت احتیاج دارید. بنابراین می‌توان گفت یکی دیگر از مزیت‌های کرکره های اتوماتیک  نسب به کرکه سنتی راحتی در استفاده آن‌هاست.

 کاهش مصرف انرژی

از جمله دیگر مزیت‌های استفاده از کرکره اتوماتیک برقی نسبت ‌به مدل‌های دستی، جلوگیری از هدر رفتن انرژی است. کرکره های سنتی به شکل کلی سبب هدر رفتن انرژی می‌شدند. این در حالی است که مدل‌های برقی مخصوصاً آن دسته که دارای تیغه فوم دار هستند، به‌ خوبی از هدر رفتن انرژی گرمایشی و سرمایشی جلوگیری خواهند کرد.

در اینجا بخوانید: کرکره برقی پنجره چیست؟

شناخت بهتر درب اتوماتیک

هزینه نگهداری کم‌تر

از دیگر مزایای کرکره اتوماتیک  نسبت ‌به کرکره سنتی هزینه نگه‌داری و تعمیرات و پایین آن است. کرکره های سنتی باید به شکل مداوم سرویس شده که این کار قطعاً هزینه زیادی را به‌همراه خواهد داشت. همچنین نگهداری از کرکره‌های قدیمی بسیار هزینه بر می‌باشد. این در حالی است که نمونه‌های برقی به هیچ‌گونه مراقبت خاصی احتیاج ندارند. چرا که در آن ها از تیغه‌های بسیار باکیفیت و مرغوب استفاده می‌شود. اما تیغه کرکره های قدیمی کیفیت پایینی داشته و در اثر رطوبت، اشعه نوسانات هوا دچار زنگ‌زدگی می‌ شوند.

تنوع در رنگ

کرکره های قدیمی نمای چندان زیبایی نداشته و معمولاً در یک مدل و رنگ در بازار موجود هستند. اما کرکره اتوماتیک دارای تنوع رنگ و طرح بوده و می‌تواند تأثیر بسزایی در زیبایی نمای بیرونی و فروشگاه‌ها و مغازه‌های مختلف داشته باشد. این نوع کرکره‌ها هیچ‌گونه محدودیتی در استفاده نداشته می‌تواند در هر شرایط آب‌ و هوایی از آن‌ها استفاده کرد.

 عدم آلودگی صوتی

آخرین مزایای کرکره اتوماتیک نسبت‌ به کرکره سنتی کاهش عدم آلودگی صوتی می‌باشد. کرکره‌های قدیمی در زمان باز و بستن سر و صدای بسیار زیادی را به وجود می‌آورند که ممکن است باعث ناخوشایندی همسایه‌ها شود.

اما کرکره‌های اتوماتیک چنین مشکلی نداشته و  شما می‌توانید با فشردن دکمه روی ریموت بدون هیچ سروصدایی و کرکره برقی را باز و بست کنید.

بیشتربخوانید: شناخت بهتر درب اتوماتیک

تفاوت کرکره برقی با کرکره سنتی

 نتیجه‌گیری

به‌ طور کلی مزایای کرکره اتوماتیک نسبت ‌به کرکره سنتی بسیار زیاد بوده و در حال حاضر اکثر مغازه‌ها ترجیح می‌دهند که از نمونه‌های برقی استفاده کنند.

چرا که هزینه تعمیر آن‌ها پایین بود هیچ‌گونه سروصدایی ندارند. باز و بسته کردن این نوع کرکره ها بسیار راحت است از سوی دیگر نیز از نظر زیبایی ظاهری می‌تواند برای نمای بیرونی از فروشگاه‌ها نیز تأثیر گذار باشد.

افراد متخصص

ضمانت کالا

کیفیت کار ما

پشتیبانی ۲۴ ساعته

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *