عملکرد کرکره های برقی

بررسی ویژگی های کرکره برقی

 

کرکره های برقی عايق صدا و حرارت هستند و مانع ورود گرد و خاک به فضاي داخل می شوند. اين محصول دارای تنوع طرح و رنگ زيادي است و سازگاری خوبی با نمای ساختمان دارد. کرکره های استاندارد به اين زودی ها خراب نمی شود و نياز به تعمير ندارد.

با توجه به اينکه کرکره ها اغلب در فضای خارجی نصب می شوند، اين سازه مقاومت خوبی در برابر شرايط آب و هوايی دارد. بارندگی و رطوبت و اشعه خورشيد موجب پوسيدگی و يا رنگ پريدگی نمی شود. در مقايسه با کرکره های آهنی قديمی اين سازه طول عمر بسيار بالاتری دارد و قابليت نصب در هر ساختمانی را دارد. در ادامه با کاربرد کرکره برقی بيشتر آشنا مي شويم.

 

ساختار و ویژگی ها

کرکره برقی يکي از انواع درب های اتوماتيک است که از آنها در ساختمان ها برای درب های پارکینگ و مکان های تجاری مثل مغازه ها و فروشگاه ها استفاده می شود. کرکره ها ، مجموعه ای از صفحات افقی متصل به يکديگر می باشند که با بالا و پايين رفتن اين صفحات، کرکره باز و بسته می شود. این محصول محافط خوبی در برابر باد و باران است. همچنين شاتر های مورد استفاده در پنجره، از ساختمان در برابر تخريب و سرقت نيز محافظت مي کند.

 

کرکره های صنعتی

ساختار و ویژگی های کرکره های برقیکرکره برقي مورد استفاده در صنايع، به دليل عريض بودن دهانه جهت عبور وسايل نقليه سنگين، داراي نوعی موتور سايد است که قدرت بالايی دارد. همچنين تيغه های به کار رفته در اين کرکره ها، از نوع مقاوم رول گيتر فولادي است.

اين تيغه، مقاومت بالايی در برابر ضربه داردو علاوه بر اين، در برابر سر و صدای محيط کارخانجات، نوعی عايق صدا نيز محسوب می شود.

 

متعلقات و اجزا

اجزای تشکيل دهنده کرکره ها عبارتند از موتور، تيغه، ريل، قوطي، شفت، صفحه پليت، اندکپ يا ياتاق، جا قفلي، مرکز کنترل و يو پی اس که در مقاله های بعدی به معرفی اين اجزا می پردازيم.

 

انواع تيغه کرکره برقی

تيغه های کرکره اتوماتيک در يک تقسيم بندي کلی به صورت تيغه های فوم دار و تيغه های امنيتي تقسيم می شوند. اما تيغه های کرکره برقی از لحاظ جنس در تقسيم بندي ديگری نيز قرار می گيرند که در ادامه به معرفی آن ها و کاربرد کرکره برقی می پردازيم.

تيغه های آلومينيومی: اين تيغه اگرچه کاربرد زيادي در بازار دارد ولی خودش داراي درجه های کيفی مختلف می باشد. تيغه های آلومينيومی يا آلومينيوم خالص هستند، يا آلومينيوم درجه 2 و يا آلومينيوم درجه 3 می باشند. بسته به ميزان بودجه و هدف مان از نصب کرکره برقی می توان از بين انواع مختلف، مناسب ترين نوع را انتخاب کرد.

تيغه های گالوانيزه: اين تيغه ها همان طور که از نام شان پيداست از جنس گالوانيزه هستند. نسبت به ساير تيغه ها قيمت پايين تري دارند. برای کساني که به دنبال تيغه ای ارزان باشند اين نوع مناسب می باشد.

تيغه هاي پلی کربنات: ويژگي اصلي تيغه های پلي کربنات اين است که شفاف هستند. زماني که آن ها را نصب کنيم به آساني پشت تيغه قابل رويت خواهد بود.

 

برای خرید و یا آشنایی با کاربرد کرکره برقی می توانید با کارشناسان شرکت درآذین تماس بگیرید.

 

021-44107148

 

021-44107149